Dál žiji na řetízku

Dál žiji na řetízku

28. 8. 2015

Hořela žhavá brána
pod klenbou zlacenou
a nedospaná rána
se chvěla ozvěnou.

Já jsem tam němě stála
a nebylo kam jít,
láska se trochu smála
jak liduprázdný byt.

Jen jeden tón mi zbýval,
to nikdo netuší,
jak stříbropěnný příval,
jenž ticho přehluší.

I dnes tu zase stojím
před chrámem umělým,
s tebou se nepropojím
a citu chybí rým.

Dál žiji na řetízku
a říkám C´est la vie,
i tvoje stopy v písku
mi vlna odplaví.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
I když Zuzana při své citlivosti rozhodně není emočně plochá, teprve její jedinečné zpracování prožitků do veršované.poezie tomu dává tu ohromnou sílu. To bych tak asi dodal k mnoha, zde uvedeným, komentářům.
Soňa Prachfeldová
Zuzko, jsi velká básnířka a máš z čeho čerpat - z Tvých pocitů , z Tvého prožívání.
Zuzana Pivcová
Jano, Tvůj vzkaz se mnou hnul. Děkuji Ti.
Jana Šenbergerová
Jsem si jista, že všechny nádherné Zuzčiny básně vznikají právě díky zcela neotřelému vztahu, který se vymyká zažitým zvyklostem. Držím pěsti, ať se žádnému z vás neokouká a oba naplňuje nejen tvůrčím potenciálem, ale také radostí ze společného soubytí.
VANDA Blaškovič
Já zase moc nechápu... Dva lidé, kteří, jak se zdá, mohou, nebo jsou spolu šťastní téměř od rána do večera....ale je fakt, že něco jiného je psát cosi na papír a něco jiného může být realita. Ať se to týká štěstí či neštěstí. Přeji jen, aby ty sinusoidy byly pokud možno v kladných hodnotách..:)) tak možná, že i chápu..:)
Zuzana Pivcová
Mili, nemám starší verše. Je jen naprostá současnost. Ale ta je jak sinusoida. :-)
Elena Valeriánová
Zuzko, Ty jsi prostě kouzelnice. Tolik krásy, co umíš vykouzlit. Jen doufám, že je to jen báseň ne odraz toho, co se děje v duši. Krásná, jako vždy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.