Noc není pouze na spaní

Noc není pouze na spaní

5. 9. 2015

Noc není krása umělá,
je dětská a tak dospělá,
přistane, vzlétne,
chvěje se obavou,
touhou se vzepne
s nadějí tázavou.

Noc není krása vadnoucí,
je chladná a tak horoucí,
vchází a mizí,
někdo ji proklíná,
známá i cizí,
stejně to začíná.

Noc není pouze na spaní,
bere a dává poznání,
obejme, stiskne,
nabízí horký klín,
ten, kdo to riskne,
pronikne do hlubin.

Tak dobrou noc všem.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Nikdy to neřeknu s pocitem, že bych měla být lepší, ale proto, že mám radost, že to můžu říct. Není v tom žádná nepoctivost. To bych raději mlčela. No a básničky? Na řadu jiných věcí jsem pěkné poleno.:-)
Elena Valeriánová
A víš co mám na Tobě nejraději? Přesto, že umíš tak krásné verše psát, umíš i druhým naslouchat a máš pro ně vždy pár hezkých slov. Věř mi, to je víc než dost. Takhle to mělo být (tablet si píše cho chce)
Elena Valeriánová
Chvíli jsem nedávala pozor a tady je opět tak hezky. Myslím u Zuzky. Máš pravdu Zuzko a Tvé verše jsou kouzelné Tobě nejraději, že přesto, že umíš tak krásné verše psát, umíš i druhým naslouchat a máš pro ně vždy pár hezkých slov. Věř mi, to je víc než dost.
Zuzana Pivcová
Mám radost, a, Jano, Tvé vyjádření o "spolunocležníkovi" mě nefalšovaně srdečně rozesmálo.
Hana Rypáčková
Spát a být vzhůru celou noc.
Lidmila Nejedlá
Poezie mých nocí vymizela. Spím hlubokým spánkem a probudí mne až ranní ruch. Zaplať Pánbůh za to.
Jana Šenbergerová
Tak to je pravda pravdoucí. V noci kromě spaní nejraději čtu. Nic nemusím, nikdo a nic mě neruší. Nechám se pohltit myšlenkami, které někdo přenesl na papír, pronikám do hlubin příběhů nebo ještě raději poznání. A když mě pak nad ránem v ložnici obejme a stiskne můj spolunocležník, mívám ještě hlubokou půlnoc. ;-)
Alena Tollarová
Zuzko, naprosto souhlasím - noc není pouze pro spaní. Ale napsat to tak krásně jako Ty, tak to nedovedu. :)
Jiří Libánský
Zuzana má nepopiratelně bohatou fantazii. Při psaní takovýchto veršů by jí však pouhá fantazie rozhodně nestačila. Také přeji dobrou a zajímavou noc všem.
Dagmar Bartušková
Ach, to je nádhera. *

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.