A balíme...

A balíme...

30. 8. 2015

Ani jsme se nenadáli,
Prázdniny už kufry balí.
Plavky, trika, šortky,
léto bylo horký.
Boty marně shání,
nikde nejsou k mání.
Ve slunci se koupaly,
stačily jim sandály.
I když bylo málo rosy,
často běhávaly bosy.
Deštník schází ještě.
Scházely i deště.
Upadly do zapomnění?
Kdepak!
Všem dnům ještě konec není.
Než se léto završí,
určitě nám zaprší.
Na otavy kujme kosy,
ještě pozlobí nás vosy.
Ty tu budeš, já tu budu,
PRÁZDNINY však budou v čudu.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
VANDA Blaškovič
Jano, radostná, lehká, vlající básnička....připomíná mi tak trochu barevné korálky na šňůrce, jako dny prázdnin a vlastně i ty barevné prázdninové hadříky na šńůrách.....něco končí, něco začíná.....hezké, milé...
Alena Tollarová
Prázdniny kufry balí snad, já je teprve půjdu vyhrabat ...
Jana Šenbergerová
Děkuji za milé komentáře. Tak dlouho mi běžela hlavou myšlenka že prazdniny už kufry balí, až se na ni nabalily ty další. Těší mě, že vás moje rýmovačka pobavila.
Zuzana Pivcová
Líbí se mi, žes svázala všechno, čím je léto typické a čím se navíc vyznačovalo to letošní, do jednoho vtipného balíčku. Včetně lidového výrazu, který vůbec ani trochu neruší, naopak, upřesňuje.
Alena Vávrová
Jen jsem se začetla a už jsem věděla, že to je tvoje dílko, Jani. A jó, jó, je to pravda pravdoucí. :-))
Dana Kolářová
Máš pravdu, Janičko, všem dnům ještě konec není. Ještě nebalíme, jen na jinou paletu barev se připravujeme, než se s létem rozloučíme. A budeme zde napořád, i když na prázdniny budeme jen vzpomínat!
Elena Valeriánová
Veselá, rozverná a milá. To se Ti Jani povedlo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.