Čas bramborových natí

Čas bramborových natí

19. 9. 2015

Poslyšte příběh na 50 slov:

Rok s rokem se sešel. Zas uložené brambory a cibule ve sklepě. Blažený pocit. A zima může začít! Okamžitá ochutnávka ještě tentýž den. Výborné. Září, přelom léta a podzimu, sklizeň brambor nabírá na tempu. Ržání koní se ztrácí. Na obzoru stoupá dým k nebi s vůní pečených brambor a mládí.

Moje próza
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Zuzano, děkuji a přeji hezké podzimní dny.
Hana Šorejsová
Dostala jsem na ně chuť, též chválím, jak výstižné napsané.
Dana Kolářová
Paní Eleno, děkuji za kladné hodnocení.
Dana Kolářová
Alenko, děkuji a na brambory z popela zůstala jen vzpomínka.
Alena Tollarová
Moje děti ještě tu báječnou vůni a chuť znají. Má vnoučata o ní nemají ani zdání. Kde vzít materiál a nedopustit se polního pychu? Jak to, že v Kauflandu vedle brambor neleží pytlíky s natí a možná rovnou i s přibalenými sirkami?
Zuzana Pivcová
Dana a její klasika. To je opravdu umění, vtěsnat, tedy lépe řečeno, vložit portrét podzimu v celé jeho šíři do čtyř a půl řádků. :-)
Marie Foltýnová
Je to jen padesát slov stručných a hezky napsaných.A ve mně to vyvolalo vzpomínku na dětství,kdy jsme na poli opékali brambory.Z ohýnku vycházel kouř a brambory jsme vyhrabovali z popela,černé,neslané,ale tu chuť si připomínám ještě dnes a ty černé pusy a ruce také.
Marie Magdalena Klosová
Taková "malá"báseň v próze.To je "ono".mm
Elena Valeriánová
Kolářová za jedna! Paráda.
Dana Kolářová
To mně těší, Hano.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.