Růžový sen

Růžový sen

24. 9. 2015

Včera večer,
růžový sen vešel
do mého pokoje.
Usedl na oči i ztěžklá
víčka a již neodešel.
Minulost přivolal,
čas budoucí předeslal.
Ptal se mě, jak žiji
a po čem toužím.
Zda mám odvahu,
setkat se s kýmsi,
kdo tady kdysi byl.
Kdo tajemné síly
navždy mi naklonil.
Dotkni se smutku,
dotkni se zrady,
dotkni se lásky a
přemýšlej o zklamání.
Nepokaž nikdy milování.
Růžový sen nastínil bytí,
poradil dále, nezraď své žití.
Stůj uprostřed nebe i pekla,
dotkni se ohně.
Dotkni se modrého nebe.
Dotkni se tam, kde mráz
stále zebe.
Buď vždy sama sebou.
Všude, kudy tě cesty
svedou.
I když se v prázdných
chvílích kratičce zmýlíš.
Buď vždy sama sebou.
Kéž se nikdy neodchýlíš.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladka Steinová
Děkuji všem za dobrá slova, za recenze, moc si názorů a hřejivých slov od Vás všech vážím.Ještě jednou díky.
Jarmila Komberec Jakubcová
Milá Vladko, děkuji za krásná slova, nádherné verše.A ještě děkuji za to, že jsme přítelkyně.
Zuzana Pivcová
Váš Sen je ve skutečnosti krásná a otevřená životní reminiscence s osobním krédem, které je nadčasové. Není snadné být vždy sama sebou. Někdy to v lidství kolem dost bolí. Přeji Vám hodně štěstí a hodně růžových snů.
Radek Otáhal
silná emotivní báseň silné a něžné ženy
Eva Mužíková
Vladko, moc a moc Tě chválím. Nejen slova, ale i styl. Díky, jen tak dál děvče.
Jana Šenbergerová
Nadčasové verše, se kterými souzním. Kdo je sám sebou, musí ale počítat s tím, že často narazí na jiné, kteří jsou sami sebou zcela jiným způsobem.
Soňa Prachfeldová
Krásné, něžné, plné osobní odvahy , Vladko ta se Ti povedla, to jsi Ty !
Vladka Steinová
Milé kolegyně, moc Vám děkuji, je to moje 45. básnička. Slova a ideu jsem nosila dlouho v hlavě. Až to ze mně najednou muselo ven.Děkuji za krásná slova uznání, snad si to ani nezasloužím..Ale moc mě potěšilo, díky.
VANDA Blaškovič
Ó, to je krásná báseň! Má v sobě minulost, přítomnost i budoucnost. Vnímám to tak, ať se člověku v životě stane cokoli, i zlého, nepřestaň věřit v lidi. Ať se stane cokoli, nikdy nezradím. Tak Tvoje vyznání vnímám já, Vladko. Opravdu výjimečně, lidské, niterné poselství. Jsem ráda, Vladko, že takové ženy, jako Ty, vůbec ještě existují v té dnešní, neklidné době. Děkuji.
Alena Várošová
Moc pěkné,psané s citem a láskou paní Vlaďko.Jak růžově zní Vaše verše z Vašich úst.Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.