Jan v českém marketu

Jan v českém marketu

29. 10. 2015

Navštívil Jan český market,
tam pak zůstal v šoku,
vracel se zpět posmutnělý,
až se slzou v oku.

Byl tam s ženou kdysi dříve,
tak dávno to zase není,
netušil však že tak rychle,
k drahotě se ceny změní.

Akční ceny i ty slevy,
snad den po dni zdražovali.
Málo jim jen z penze zbylo,
nekouřili nechlastali.

Přítel jeho v zahraničí
s penzí snadno vystačí,
i když ceny v jejich marktech
vůbec nejsou jinačí.


Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdeněk Horenský
Pro zajímavost: Billa v Rakousku(počítám 1 EUR je 27,50Kč) - smetana do kávy Maresi 472 ml = 32,- Kč; čokoláda Milka 300g = 54,-; čokoláda Bensdorp 300g = 54,- Kč; krabice třešňová limonáda 1,5 l = 27,- Kč; víno Grüner Veltliner 0,7 l = 72,- Kč; salám Kantwurst 300g = 110,-Kč; uherák 300g = 150,-Kč; maliny malá vanička = 60,- Kč. Většinou v nějaké akci, třeba u Milky 1 ks = 95,- Kč a od dvou kusů 54,- Kč. Počítáno z účtenky. Při celém nákupu ušetřeno v akcích 213,- Kč!
Hana Rypáčková
Básničky ze života se mi líbí.V minulém století jsme se divili, že Rakušani jsou tak šetrní.Nesmělo se nechat rozsvíceno, voda se stahovala na minimum, za činži dali víc než my, jídlo bylo vzácné, houstičkami šetřili./Byli to důchodci. Nynější důchodci se mají mnohem lépe než naši důchodci, kteří se nemají špatně, ale naše mladší generace neodvádí daně./Chcete doklad?Budete to mít dražší/.
Lidmila Nejedlá
Nejen že vystačí, ale kvalita je mnohdy lepší.
Jana Šenbergerová
I když nemám s čím srovnávat, také se vracím z našich marketů posmutnělá. Sama jsem zvědavá s jakou se dnes vrátíte.
Zuzana Pivcová
S porovnáním souhlasím, hotové potraviny jseou v Německu opravdu často levnější než u nás.
Zdeněk Horenský
Zítra si to zjistím v Rakousku pro jistotu zda jsem jen nefantazíroval. Je to cesta z HU zpět 30.10.
Jarmila Komberec Jakubcová
Vtipné a bohužel i pravdivé.
Květoslava HOUDKOVÁ
Vydržme = bude líp. Valorizace Kč 40,- jakž takž postačí na balík toaleťáku, abycho se mohli nas... !
Elena Valeriánová
Ach jo! Pravda pravdoucí pane vedoucí.
Vladka Steinová
Dobrý večer, ještě než jsem rozklikla Vaši báseň, dle názvu jsem tušila, že autorem jste Vy.Pokaždé se zasměji Vašim vtipným rýmům.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...