Máme rádi zvířata

Máme rádi zvířata

18. 11. 2015

Přemýšleli jste někdy nad tím, co je to zvěrstvo? Napadlo vás někdy, jak souvisí se zvířaty? A neurážíme je náhodou tímto termínem?

Nemám humanitní vzdělání, ale pochybuji o tom, že některé zvíře zabíjí jen pro své potěšení, což je to pravé "zvěrstvo".

Jistou podobnost vidím jen s méně závažnými trestnými činy. Třeba u straky a velkého zvířete v politické funkci.

Jde sice o ptáka a savce, ale oba druhy patří do čeledi zlodějské. Vrazi jsou jiná kategorie.

glosa Moje próza
Autor: Libor Farský
Hodnocení:
(2.4 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Zvíře zabíjí z hladu a z nutnosti, kdežto člověk pro svojí zábavu a ego. Myslím, že straky, které jsou u nás vypadají jinak.
Alena Tollarová
Teda ale jestlii na fotce je straka ?????
Alena Tollarová
Taky už mě to několikrát napadlo. Nepátrala jsem po tom, ale souvisí zvěrstvo vůbec se zvířaty?
Jana Šenbergerová
Zajímavý postřeh. Jestli to nebude tím, že člověk rád svádí vinu na jiné, přestože si za všechno může sám.
Hana Rypáčková
Pamatujete na básničku? Z lesa létám na zahradu, říkají o mně že kradu. Tak to říkat nemusí, co se třpytí, vezmu si. Jsem pro -nepřirovnávat zvířata k lidem. A kdo po kom se pak opičí?
Zuzana Pivcová
Nevím, proč se pro názornost odjakživa přirovnávají různé lidské vlastnosti a činnosti k zvířecím. Ani straku nevnímám jako zloděje, ty věci, které si bere do hnízda, ji určitě nějak smyslově nebo energeticky zaujmou, určitě by takto zacházela i se svou vlastní věci, a to by těžko byla zlodějna.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...