Vzpomínka na léto

Vzpomínka na léto

21. 11. 2015

Ahoj všem, jsem tu nováček a dovoluji si přispět se svým malým příspěvkem.

Pomalu se loučíme s teplotně příjemnými dny, a i když všude kolem otvírají náruč vánoční nabídky a kamarádky si sdělují, co která letos upeče, mně se ještě nějak nechce na tuto kolej přestoupit. Asi to je i tím, že mám momentálně nohu v sádře.

Prohlížím fotky a připomínám si, co zajímavého jsme prožili. S přítelem se věnuji geocashingu, a tak o zajímavé zážitky nouze není. O jednom z nich se s vámi chci podělit.

Byli jsme letos na Djerbě a protože nejsme ten tip hotel-pláž-hotel, šmejdili jsme i na vlastní pěst. Šlo to snadno, taxík najdete na každém rohu, řidiči jsou ochotní a ceny nejsou vysoké. A tak jsme se vypravili i do vesničky Er-Riadh. Je to asi dva roky, co se zde sešlo přes 100 umělců z 30 zemí světa a na zdi domků umístili kolem 250 maleb. Všechny jsme neviděli, ale i to co bylo kolem „hlavní“cesty stálo za to.

Líbí se vám? Je to největší open-air galerie street artu na světě. Graffiti v poušti. Úžasný zážitek. Dlužno říct, že jsme měli i štěstí. Pobyt byl klidný. První atentát se udál před příletem, a druhý hned po našem odletu domů.

Takže dovolená s pořádnou porcí štěstí.

cestování dovolená
Hodnocení:
(3.7 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Helenko, teď už jsem si tu Vaši galerii mohla prohlédnout. Děkuji. Já mám na Djerbu nezapomenutelnou vzpomínku. Zažila jsem tam v roce 1991 svoji první písečnou bouři - namačkaná s dalšími v rybářském přístřešku. Za pár minut bylo po všem, ale jemný písek jsme měli úplně všude a slunce znovu zářilo na bělostné domky s kopulemi...
Zdenka Jírová
Příjemný zážitek, ale to riziko atentátů by mne odradilo od návštěvy.
Eva Balúchová
Napravila,díky.
Hana Práglová
HELENKO,taky vás vítám a děkuji za pěkný uvítací příspěvek!!!
Helena Votíková
Evo, snad jsem napravila - galerie Djerba 2015. Dala jsem zveřejnit tak se podařilo.
Elena Valeriánová
Hezká vzpomínka a věřím, že nezapomenutelná. Díky za přiblížení.
Eva Balúchová
Na profilu jsem žádné fotky nenašla.
Soňa Prachfeldová
To jste měli opravdu velké štěstí , ať se Vám Heleno nožka brzy rovně srovná.
Helena Votíková
Jarko, pár obrázků mám ještě na profilu.
Marie Foltýnová
Vítám paní Helenu na i60 .Ať se Vám daří a noha se brzy zahojí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...