Definice lásky

Definice lásky

20. 7. 2012

1966
Láska je dětský smích,
láska je první hřích,
láska je světlo hvězd,
které máš v očích svých,
smutek i doufání,
milostné vyznání,
první a poslední veliké zklamání,
kouzelná říše snů,
i radost z hezkých dnů,
půvabná mladá kráska,
to vše je lidská láska.  

1979
Co je to láska? Není to jen slza,
která chtěla být úsměvem
a v půli cesty si to rozmyslela?

Lucerna stará na nároží,
do které ´s hodil kamenem
a jeden střípek uvázl ti v oku?

Nebo je to jen kapka deště,
která ti zbyla na okně,
když ostatní už dávno zrádně uschly? 


2012
Není snad láska něco,
co vlastně vůbec není,
i dnes mi schází definice,
paprsek, jiskra, létavice,
nezměrná touha,
vteřina pouhá,
bez slůvka rozloučení?

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Jungwirtová
Lásko i kdyby si se okolo mě mihla,kdyby si jak meteor prolítla vesmírem,kdyby si byla jako vánek,jenž mě zčechral vlasy,byla by si láska zlá,ale přesto málo krutá,neboť si mi dala vše po čem má duše prahla,neodřekla si nic,já děkuji ti za každý vzdech a sten.V mé dlani rudá růže uvadá......
Elena Valeriánová
Chyba, omlouvám se. Tady ty básničky nepatří.
Elena Valeriánová
Pastelky Modrou pastelkou nakreslím nebe červenou tam napíšu tebe k nebi roste strom zelený a já jsem v tom můj milený bílá je tvoje tvář po tom sdělení uhasl očí žár zděšení Černá pastelka na nebe kreslí mrak co bud za rok za dva … pak
Elena Valeriánová
Má lásko ... Havraní vlas a útlý pas bušící srdce opilé láskou oči přelepené růžovou páskou chci s tebou zestárnout lásko má Čas nechytíš do dlaní život tryskem uhání Plíny se vymění za první cigáro a staré auto za nové fáro Ve tváři vepsané vrásky kde jsou … kde jsou naše mladé lásky První vlas šedivý a v pase smutné to obliny oči zakalené srdce buší při cestě do schodů Zestárli jsme má lásko ...
Marie Bartošová
Líbí se mi ten obrat (otázka), jestli láska není něco, co vůbec není... Umíte si s tím naším krásným českým jazykem moc pěkně hrát, paní Zuzano.
Jana Šenbergerová
Je tolik různých podob lásky... Na každou z nich se některá definice hodí. I ty vaše...
Jitka Chodorová
Krásné a výstižné,jsem ale trochu jiná krevní skupina,ale stopy vašich lásek a vaše zrání jsou tam velmi zřetelné,díky.
Vendula Jirásková
Nádherné ! Více dodávat není třeba Zuzanko.
Jiří Libánský
Není asi nic, co by mělo tolik definic, jako láska. A všechny platné. Tolik popisů. A všechny správné.
Zuzana Pivcová
To naštěstí není nynější životní postoj. Někdo má třeba jednu velkou lásku, mně lásky přicházely a odcházely. Tak jsem to tak shrnula. A vůbec si nemyslím, že to je "konečná"!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.