Vánoční láska
FOTO: archiv autorky

Vánoční láska

15. 12. 2015

Krásná vánoční hudba

z rádia se line,

v pravidelné nedělní chvíle.

Vzpomínám na všechny drahé

a zapaluji třetí svíci.

Dnes vím, co jsem jim chtěla říci.

V mysli se honí zvláštní slova,

nechybí bolest, láska i něha.

Chtěla  jsem vyprávět o čase

vánočním před mnoha léty,

o třpytivých sněhových vločkách,

co tiše se k zemi snášejí

a s časem slitování nemají.

O větru, co fouká nad lesy,

o svíci, u které plamínek zvolna

hasne, přesto do srdce vnese

světlo jasné.

O slunci, které vždy najde svůj květ,

o hvězdách, co zlaté z nebe padají,

však studeným ostřím bodají. 

O sněhu, který roztaje na rtu,

v den poslední, v tu chvíli, kdy

láska za všechny lásky

slzy roní, pláče a tiše vzlyká

že už není...

 

Moje poezie
Hodnocení:
(4.3 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ingrid Hřebíčková
Krásná báseň vyzrálé moudré ženy. Děkujeme. Ingrid a Michaela
Hana Rypáčková
Moc hezké, Vlaďko.
Radek Otáhal
Vánoční čas. Melancholie ztrát zahnána do kouta září dětských očí. Śtěstí nejen vánoční.
Lidmila Nejedlá
Vlaďko, do té básničky jsi vložila všechny své vzpomínky, viď. Tak ať jsou hřejivé jako slunce a jasné jako hvězdy.
Zuzana Pivcová
Vánoce jsou svátky zrození a radosti z nového života, a přesto na mnohé z nás, zvláště ty, kteří se cítí trochu osamělí nebo na ně doléhají životní ztráty, působí i nostalgicky. Vaše báseň je vyjádřením smutku z nenávratných ztrát i smířlivé a vyrovnané životní moudrosti a radosti z věcí věčných a nepomíjivých. A to pocitové sepětí se Vám povedlo dokonale. Protože ho v sobě máte.
Soňa Prachfeldová
Vladko co Ti jen mám říci, zapálím za Tebe svíci s přáním čistým, ať štěstí se zas na Tebe pousměje a oči se Ti zjasní, Ty pak sdělíš krásnou básní . Skvostné :-)
Vladka Steinová
Děkuji ještě jednou za slova uznání p.Alence a p.Liborovi a zatím nashledanou-Vladka.
Libor Farský
S obdivem Vám, Vladko, přeji hodně zlatých hvězdiček do příštího roku. Bohužel na monitoru mohu začít jen modrými.
Alena Várošová
Vlaďko,nádherná báseň,v tuto předvánoční dobu.Ta se Vím moc,moc povedla. 5*
Vladka Steinová
Dobrý den, moje milé, děkuji Vám moc za Vaše uznání.Zase odjíždím za maminkou, mějte se pěkně. Vladka

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...