Tvé proměnlivé city
Ilustrační foto: pixabay.com

Tvé proměnlivé city

20. 12. 2015

Laskavé ráno,
či večerní vlků vytí,
nic nezmění
tvé proměnlivé city.

Nedělní oběd,
najednou není zbytí,
hlavou mi běží
tvé proměnlivé city.

A růže ve váze,
co moji lásku sytí,
z té žijí naplno
tvé proměnlivé city.

Dvě sklenky vína,
a dobré živobytí,
naruší jedno,
tvé proměnlivé city.

Já snívám o moři,
kde nejen slunce svítí,
jen doma zanechej
své proměnlivé city.  

Moje poezie
Hodnocení:
(3.8 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Peerová
"Proměnlivé city ",to mi nepřijde zrovna jako jistota života,napsala jsi to Jituško tak,že z toho cítím více smutku než naděje,ale beru to jako krásnou báseň psanou srdcem.....,ne vždy srdce plesá.
Jana Šenbergerová
Jitko, pro nás má význam jen jediný neměnný cit, nenechme si ho proměnlivými city pokazit. Byl tady pro nás vždycky, je a bude. Láska je totiž stále všude.
Eva Mužíková
Jitko, Tvé básničky si ráda vždy přečtu....
Hana Rypáčková
Proměnlivé city jako láska a nenávist? Snad jen jednou nahoře a podruhé dole....
Alena Várošová
Jitko,nejste sama co ležíte někomu v žaludku,je nás víc a nebudem se bát vlka nic.Netrapte se nad tím a pamatujte Jitko,ani jeden člověk,který to s Váma nemyslí upřímně,nestojí za to,aby jste se trápila. .Nic si z toho nedělejte,klidně zase přemýšlejte,moře už je nablízku i když zatím jen ve Vašem notýsku.
Zuzana Pivcová
U každého z nás bývají city poněkud proměnlivé, vždyť nezáleží jen na nás. Ale v hloubi duše něco trvá. To Ty dobře víš. Patříš k těm stálým a své vlastní city dovedeš poodkrýt ostatním v citlivé podobě.
Jitka Chodorová
Děkuji paní Aleně, Vlaďko, však víš, jak je to u mě s mořem, Mili, rozhodně ležím někomu v žaludku, ale znáš to ,děkuji za přízeň, Jaruško, však já se snažím, a i tobě moc děkuji za komentář.
Jaroslava Handlová
Jituš, umíš výstižně formulovat svůj stav mysli. Jsi smutná? Dopřej si radost tím, že velkoryse přehlédneš zápory protějšku, bude ti veseleji. Přeji hodně slunce v duši.
Vladka Steinová
Dobrý večer, Jitko, krásná báseň a opět v ní zaznívá stesk a touha po moři, tak, jako u mně.Zdravím, Vladka.
Alena Várošová
Paní Jitko,moc hezká a citlivá báseň.Líbí se mi velice.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...