Dudlajdá punk

Dudlajdá punk

21. 12. 2015

Dudlajdá

(Punk-rocková koleda - text)

 

Nacpěte si do kebule

Pokoj lidem dobré vůle

Vánoce už přicházejí

Tak  volové dudlajdá

Aleluja dudlajdá

Dudlaj dudlaj dudlajdá

 

V obýváku stojí strom

Hajdom hajdom tydlidom

Zatancujeme si pogo

Zazpívá se koleda

Aleluja koleda

Dudlaj dudlaj dudlajdá

 

Ježíšek když naděluje

Pankáče jen vyfuckuje

Asi byli málo hodný

Žádný dárky jim nedá

Aleluja nic nedá

Dudlaj dudlaj dudlajdá

 

Někdo se taky pobaví

Když mlátí kapra do hlavy

Že potom má v krku kosti

Tak doktora vyhledá

Aleluja vyhledá

Dudlaj dudlaj dudlajdá

 

Vylepším si svou podobu

Do ucha si dám ozdobu.

Vypiju šest lahváčů

A sežeru co se dá

Alelujá co se dá

Dudlaj dudlaj dudlajdá

 

Dudlaj!

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(2.9 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
A mě se to líbí, vždyť i v kostele jedou s kytarama a neměli by problém to zahrát i zapět .
Jiří Libánský
Paní Šimková, to Vás nemusí ani trochu mrzet. Já sice Vaši poezii můžu, ale punk je jinde. Proto naopak, je to tak správně. Zvlášť jestli jste příznivcem Evy a Vaška a podobného stylu, tak pokud by se Vám to líbilo, tak bych se musel zamyslet, kde jsem udělal chybu. Před mnoha lety mi jedna kolegyně vyprávěla: "U nás před samoobsluhou často posedává partička pankáčů. Snaží se budit pohoršení, ale lidi už si na ně zvykli a nikdo si jich nevšímá. Jsou z toho smutní. Napadlo mne, že bych jim mohla nějak udělat radost. Třeba si před nima pohoršeně uplivnout, nebo tak něco."
Jiří Libánský
Pane Farský. Je to jen text. Hodil jsem to na punkovou scénu, jestli se toho někdo chytne. Muzikant, nebo kapela. Každopádně si to prý už pankáči broukají. Tak si asi k tomu každý dá co chce. Na chatech to lajkujou o 106. Evidentně jim teď před Vánoci koleda psaná přímo pro ně chyběla. Divný člověky mi nikdo nezhudebnil, ale nedivim se, ty jsou těžký. To je tak pro někoho, kdo dělá skutečný neučesaný punkový riot-folk. Ale zase by se to dalo hrát nejen o adventu. Paní Doušková, pankáči fakují pořád a kdeco. Hodně jich nosí obrázek vztyčeného ukazováčku na zádech na bundách. Že to dělá Ježíšek, to jim ho lidsky přibližuje. "Volové" je oslovení větší skupiny. Např. v punkových časopisech a na serverech se tak oslovují čtenáři a na kocertech posluchači a diváci. "Máte se na co těšit, volové!" je obíbená věta, kterou moderátor na podium uvádí další kapelu a rozpoutává řev publika. Zatímco jako oslovení to mezi jedinci už vymírá, v punkovém prostředí se jako hromadné oslovení těší velké oblibě a za tu dlouhou dobu dosáhlo kultovního charakteru. Zřejmě se udrží dokud bude česká punková subkultura trvat. Tak jsem se snažil trochu vysvětlit. Jestli vás tato komunita barevných hlav zajímá, ptejte se.
Hana Rypáčková
K Harvey se hodí.U nás bude koncert Harlej- to taky sedí.....
Hana Šimková
Pane Jiří, mrzí mě to, ale takovou koledu opravdu nemusím.
Libor Farský
A nešel vložit zvukový záznam?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.