Příběh na 50 slov: Ach ta statistika
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Příběh na 50 slov: Ach ta statistika

7. 1. 2016

Rok co rok se opakuje, k šílenství mně dohání, cenné má však údaje. Počítám a počítám, sčítám, dělím, násobím i odčítám. Hlava třeští, kalkulačka přehřívá se. Hotovo. Vypisuji po paměti formulář s titěrnými písmenky. Sláva. Ještě zkontrolovat, podpis chybí. A co ještě? Má posunuté kolonky! Rok co rok se opakuje…

Moje poezie
Hodnocení:
(4.5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Vždy je možné požít "kvalifikovaný odhad".
Dana Kolářová
Děkuji za komentáře a pevné nervy všem kdo musí statistiky vypracovávat.
Elena Valeriánová
Kdysi jsem vyplňovala taky "daňovky" a byla jsem z těch lidí na mrtvici. Pak už jsem je měla tak naučené, že jsem jim říkala tady napiš "jsem, tady rok, tady podpis ..." a šlo to jak po másle. Oni byli spokojeni a já v pohodě. To snad nikdo nedělá řád. I když má jsem práci finančáka dělala ráda. Ale na padesát slov - to bych nedala ?
Dana Kolářová
Jani, díky. Také bych raději využila papír na zajímavější činnost.
Jana Šenbergerová
Danuško, hezky jsi to shrnula. Kdybych to musela dělat, byla by to katastrofa. Jakékoliv úřední papírování mě přivádí k šílenství. To si vždy připadám jako analfabet.
Soňa Prachfeldová
Každý rok je plno otrávených lidí, na obou stranách.
Zuzana Pivcová
Jsem ráda, že daňové přiznání s námi dělá v práci naše "finančačka". Sama bych zcvokla, na věci podobného rázu jsem zcela neschopná. :-)
ivana kosťunová
To co já zažívám se statistikou bych do 50 slov nevtěsnala.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.