Krásná je ta naše česká zem
FOTO: archiv autora

Krásná je ta naše česká zem

25. 1. 2016

Krásná je ta naše česká zem. Tady je poklad, který jen tak někdo nemá.

Překrásná údolí, v nichž potůčky bublají, kde voda pění po kamení uprostřed šumících lesů a zpěvu ptáků. Hory jsou tu sice nevelké, za to však mohou nabídnout svůj půvab návštěvníkům náročným i těm, kteří jen zde odpočinout si chtějí.

Na strmých skaliscích ční hrdé hrady a zámky, které o historii národa tohoto vypovídají. O té historii hovoří též kouzelná historická centra měst, kde udržovány jsou památky časů zašlých.

Města však nejsou jen ta budovaná, mnoho jich sama příroda nabízí ve skalách Českého Ráje či snad Adršpašska.

Jezdíme za exotikou po světě celém a mnohdy krásy, co za humny máme, vůbec nepoznáme. Nemáme sice moře slané, ale zas máme nádherné rybnikářské Jižní Čechy.

Ať ošoupeme sebevíce bot, vždy jen nepatrnou část kraje rodného poznáme.

Ano, já Čech jsem a hrdě hlásím se k té naší kotlině uprostřed Evropy.

cestování Česko památky příroda
Autor: petr stejskal
Hodnocení:
(4.6 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Díky za tu spoustu krásných fotografií a vzpomínek, které ve mně vyvolaly. Docela žasnu, kde všude už jsem vlastně byla. Ale je také hodně míst, která jsem ještě nenavštívila. :-)
Lenka Hudečková
Líbí se mi Vaše články a zcela souhlasím s tím, že my tu máme krásnou přírodu. S manželem jezdíme právě po krásách Čech a do ciziny jezdit nás vůbec neláká. Pořád nacházíme nová a nová místa, kde jsme ještě nebyli. Jdu se pokochat Vašimi fotografiemi. Díky za tento článek Petře. :-)
Jiří Hudeček
Ano-KRÁSNÁ je naše zem.
Naděžda Špásová
Nedávno jste, Petře, napsal takový smutný článek. Podle množství krásných fotek pod textem, vy přece nemůžete mít na samotu a smutek čas. Některá místa jsem také navštívila, např. Lednici.
Marie Magdalena Klosová
A fotogalerie též plná poezie.mm
Marie Magdalena Klosová
Umíte,Petře,moc pěkně psát,má to takový starosvětský půvab a harmonii.Trošku jako báseň v próze.mm

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.