Skanzeny: naše lidové stavby
FOTO: archiv autora

Skanzeny: naše lidové stavby

27. 1. 2016

Tahle naše zem má sice mnoho krásných zámků a hradů, mnohá nádherná města, ale i lid prostý nám zanechal kouzelná dílka. Máme úchvatné skanzeny!

Některé jsou poměrně známé, jiné jen malé, vždy však kouzelné. Ukazují, jak naši předkové žili ve svých prostých vesničkách. A že to nebýval život jednoduchý, je jasné. Dnes těmto stavbičkám říkáme stavby lidové. Většinou jde o stavby dřevěné, ale patří k nim i známé jihočeské baroko. 

Tak se na pojďme podívat alespoň na počítači.

cestování fotogalerie památky stavba
Autor: petr stejskal
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Děkuji za příjemnou „cestu“ po skanzenech.
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc hezké fotky skanzenů. Ani jsem nevěděla kolik jich máme v naší zemi. Děkuji a dávám 5 hvězdiček.
Zdenka Jírová
Zase jste mi udělal radost svými krásnými fotografiemi, mezi nimi i ty z Kouřimi. Kouřim je mé rodné město a tamní skanzen dobře znám. Popsala jsem ho ve svém článku" Když pojedete kolem samého středu Evropy v Kouřimi."
petr stejskal
Ivanko,tu ulici znám,ale jen z autobusu,bohužel. Doufám,že se tam podívám,láká to.
ivana kosťunová
Navštívil jste také Zvědavou ulici v Jilemnici ? Vřele doporučuji.
Alena Vávrová
Petře, Všudybyl je vedle tebe břídil ;-).
Zuzana Pivcová
když jsem mezi Vašimi fotkami objevila i domky s lomenicemi na Karlově v mé milované Lomnici, kde jsem vyrůstala, úplně se mi sevřel krk.
Naděžda Špásová
Opět krásné fotky. V pár skanzenech jsme také byli a pokud jsme někde, kde skanzen je, tak ho určitě navštívíme.
Květoslava HOUDKOVÁ
Několik jsem již navštívila, při "cestě dál" zastavení vítám, ale jako samost.cíl je nevyhledávám.
Marie Magdalena Klosová
Všechny jsou krásné.Připomínám severomoravský Rožnov pod Radhoštěm.mm

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.