Podpořte českou lípu v soutěži o Evropský strom roku!
FOTO: tatobity.cz

Podpořte českou lípu v soutěži o Evropský strom roku!

18. 2. 2016

V anketě Evropský strom roku bojuje o prvenství také "tisíciletá" lípa z obce Tatobity v Českém ráji. Lípa se na podzim 2015 s více než 11 tisíci hlasy stala Stromem roku České republiky a postoupila tak do evropského kola, kde soupeří s dalšími 14 stromy z celé Evropy.

Nominované stromy se většinou pojí s nějakým příběhem. Tatobitská lípa byla podle pověsti zasazena Kiliánem a jeho milenkou Hedvikou. Kilián prohlásil: „Ať nekácí, kdo nezasadil“. Když strom po mnoha letech chtěli dřevorubci pokácet, z koruny se ozvalo: „Nesázel jsi, nekácej“. Lípa tedy byla zachráněna. V její dutině se také kdysi nacházela lavička, dokud ji bouře nezlomila.

Podpořte také tatobitskou lípu v soutěži o Evropský strom roku. Svůj hlas můžete dát do 29.2.2016 české lípě zde.

 

 

příroda stromy
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
To už jsem udělala. Vyhledala jsem si ji. Je krásná.
Helenka Vambleki
Posílala jsem 2 hlasy už dříve, ale ti maďaři se nějak vzchopili, ten rozdíl je dost velký, to by se musela republika pochlapit - takže kdyby všichni zde registrovaní dali hlas, to bychom ještě zvrátili! A může se dát z více adres - kdo má
Dagmar Bartušková
Podpora být musí, hlavně aby lípa vydržela!
Jana Šenbergerová
Evo B., když se klikne na odkaz, objeví se další snímky.
Jana Šenbergerová
Tady můžete najít další nominované stromy. Naše lípa je evidentně nejvíce spojena s lidmi. :-) http://www.treeoftheyear.org/Uvod.aspx
Eva Balúchová
Už jsem taky poslala lípě hlas,jenom mě mrzí,že na fotce je hodně nadšenců a není vidět ani kmen ani koruna stromu.
Jana Šenbergerová
Také už jsem poslala svůj hlas a budu držet pěsti. :-)
Olga Štolbová
Lípu jsem podpořila, věřím, že ještě dlouho bude žít a že vyhraje. *****

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.