Ráno u Vltavy
FOTO: autorka

Ráno u Vltavy

20. 2. 2016

Počkám

až slunce vysbírá

drobty stínů

z ospalých chodníků

Až rozbřesk rozhodí

váhavé udičky

po Vltavě

 

Počkám

až po kamenné dlažbě

přejde

pár párů bot

Až první chodec

rozfoukne

holubí shluk

 

Počkám

až prstík svítání

otevře

slabikář historie

Potom

se vydám

Malou Stranou

 

(Procházky po Malé straně)

Moje poezie
Hodnocení:
(4.6 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Havlová
Vaše báseň se mi líbí a připomněla mi, že i já jsem podobné psávala před lety, i o Praze jich pár bylo, možná si je znovu přečtu a posoudím, jestli by stály za zveřejnění. Fotku máte taky pěknou. Jestli máte v šuplíku anebo v hlavě ještě nějaké básně nebo třeba eseje, určitě se s námi o ně podělte, já si je určitě moc ráda pořečtu a přeji vám všechno dobré.
Drahomíra Stínilová
Moc děkuji všem za hodnocení. Musím vysvětlit, že tohle je tak půl století stará básnička, teď trochu upravená, ale vložila jsem ji až po článku o jarním fotografování. Jsem tu nová a myslila jsem, že se vkládá samostatně poezie a próza. Jenže obě věci mi postupně ukázaly error. Tak jsem to znovu postupně vložila, ale ta báseň vyšla dřív, než ten článek. Omlouvám se, zatím v tom tápu.
Soňa Prachfeldová
Paní Drahomíro, jak vidno, poezie přežívá věky a Vaše je mladá. Za chvíli se vpravíte do všeho.
Drahomíra Stínilová
Moc děkuji všem za hodnocení. Musím vysvětlit, že tohle je tak půl století stará básnička, teď trochu upravená, ale vložila jsem ji až po článku o jarním fotografování. Jsem tu nová a myslila jsem, že se vkládá samostatně poezie a próza. Jenže obě věci mi postupně ukázaly error. Tak jsem to znovu postupně vložila, ale ta báseň vyšla dřív, než ten článek. Omlouvám se, zatím v tom tápu.
Soňa Prachfeldová
Krásné poetické ráno s pěknou fotkou .
Hana Rypáčková
Moc se mi verše líbí.*****
Alena Várošová
Pěkná báseň napsala jste to výborně Drahomíro,,jen tak dál.Prahu neznám,ale obdivuji.
Hana Čadová
Paní Drahomíro, mám moc ráda procházky ranní Prahou. Většina lidiček spěchá do práce a já si užívám procházku!
Olga Štolbová
Když někdo takhle úžasně vnímá ráno a mou milovanou Prahu, je můj člověk. Díky...*****
Jitka Chodorová
Ano,moc krásné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...