Letošní vrtané
FOTO: autorka

Letošní vrtané

6. 3. 2016

Jak praví klasik "čas letí jako bláznivý" a další jaro je za rohem.

Loni po Velikonocích mi sousedka svěřila pštrosí vejce, abych ho nějak ozdobila. Přiznám, měla jsem z toho trochu strach, přece jenom obyčejná slepičí skořápka se v ruce drží snadnějí, při rozbití se snadno nahradí (pštrosí vejce v kauflandu nevedou). Nejen že je  tahle skořápka mnohem větší, je samozřejmě i silnější a tvrdší. Dalo to dost práce, než jsem našla správný grif, zlomila jsem dva vrtáčky, ale povedlo se.

FFVšem hračičkám přeji hodně radosti z tvoření a nejen jim brzké jaro.

svátek Velikonoce
Hodnocení:
(4 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Obdivuji Vaše šikovné ruce, já kreslit neumím, tak se jen obdivně dívám.
Jana Slavíková
Paní Ivano, je to praxí, ale i mě ještě občas nějaká skořápka praskne. I když se při prvním napíchnutí a vyfoukávání snažím, vznikají mikrotrhlinky, které se projeví až při vrtání. Určitě byste se to také naučila.
ivana kosťunová
Obdivuji přesnou jemnou práci, stejně velké, stejně vzdálené, zdobení jedna čárka jako druhá, i kdyby se mi nějakým zázrakem podařilo, aby ta skořápka nepraskla, tohle bych prostě nedokázala.
Marie Seitlová
Moc se mi líbí vrtané vajíčka *****
Hana Rypáčková
Je to krajková nádhera....
Růžena Antlová
krásná práce """"
Jana Slavíková
Paní Jírová, děkuji za pochvalu, podívejte se na můj profil, v diskuzi k loňským Velikonocům jsem postup popsala.
Zdenka Jírová
Vypadá to moc hezky , škoda, že jste více nepsala, jak se dělá. Musí to být dost pracné, ale krásné.
Jitka Valachovičová
Moc krásné, paní Jano! =velká šikulka, na tento druh zdobení jsem ještě nenašla tu správnou odvahu, Jinak dělám všelijaké techniky, leta jsem jezdila do Rokycan, do muzea předvádět kraslice - zvláštní technika zdobení, časem zveřejním. Letos nějak stagnuji, ale napravím to.♥
Jana Šenbergerová
Zdobívala jsem vajíčka batikou, ale nejraději jsem dělala škrabaná. Dovedu ocenit tu piplavou práci s křehkou skořápkou. I to pštrosí se krásně povedlo. Když zmizela bílá vejce, přestalo mě to bavit. U nás jsou široko daleko jen hnědá.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.