Bílá konvalinka
Ilustrační foto: pixabay.com

Bílá konvalinka

14. 3. 2016

Pamatujete se někteří na píseň: Až bílé konvalinky vzkvetou,svou krásou omámí nás...

Já to vidím dnes na báseń:

 

Pod sněhem si tiše spinká,

samotinká konvalinka.

Čeká jen, až v plné kráse

na sluníčko podívá se.

První své lístečky zvedne

kapky rosy bude pít.

Aby mohla sluníčku se

svými kvítky pochlubit.

Už samotinká nebude,

něžné, bílé kvítky bude mít

nevěříte, nenechte se ošállit?

Moje konvalinka bude zase s jarem žít!

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Milí přátelé,mám opravdu radost i když jak říká mistr Karel Gott,tohle jsem nečekal/a.Ještě jedno velikánské díky a budu se snažit sem,tam vám zpříjemnit tyto stránky třeba jednoduchou básničkou.
VANDA Blaškovič
Třicet komentářů, taková odezva! Gratuluji, Aleno! To tu snad ještě u básničky nikdy nebylo! Je vidět, že si lidé nechtějí komplikovat život složitým filozofováním. Stále platí, v jednoduchosti je krása. Jsem zvědavá, jestli přibydou ještě nějaké komentáře . Máš určitě radost, Aleno, a my s Tebou.
Zdenka Jírová
Hezká básnička, konvalinky miluji a moc mne mrzí, že se nedají koupit do vázičky, protože jsou chráněné, Když jsem měla zahradu, vždy mi tam na jaře voněly. A moje dcera z nich měla svatební kytici. Jsou opravdu krásně voňavé.
Libor Farský
Měl jsem spolužáka, který se jmenoval Konvalinka. Škoda, že jsem mu to nemohl přečíst. Ale možná je to dobře. Ve třídě s námi byl ještě Karafiát. Ten by byl smutný. O něm nikdo nic tak hezoučkého nenapsal *****
Marie Magdalena Klosová
Konvalinky mám moc ráda a ta Vaše básnička se k nim velmi hodí.mm
Danuše Onderková
Pěkná básnička a konvalinky samozřejmě také.
Soňa Prachfeldová
Konvalinková se Ti Alenko povedla :-), hezky jsi to provedla .
Alena Várošová
Milá děvčata,ze srdce vám děkuji za milé komentáře.Do básnířky mám ještě moc tisíc kilometrů daleko..Sem, tam se mi někdy splaší hirmony - kuš myšlenky.Hezký večer na konvalinkách.
Lidmila Nejedlá
Alenko, z Tebe dělá jaro básnířku. Konvalinky jsou krásné a voňavé. Mám je i na zahrádce.
Jarmila Komberec Jakubcová
Krásné verše a krásné konvalinky 5 hvězdiček

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...