Soutěž: Jak jsem se dotkla nekonečna
FOTO: autorka

Soutěž: Jak jsem se dotkla nekonečna

19. 3. 2016

Dopadám celou svou vahou na lůžko.

BUM !

Byl to tvrdý dopad. Nejtvrdší jaký znám, nejtvrdší  jaký si dokážete představit.

Pískání monitoru se změnilo v tlukot.

Slyším vlastní srdce.

Otevírám oči a vidím nad sebou u stropu rozmazaná světla a sklánějící se  bílé anděly.

„Vrátila se.  Máme ji zpět.  Konečně.“ Slyším  jejich hlasy.

Jsou to andělé?

Kde jsem to byla?

To žluté světlo a nepřekonatelná magnetická síla slunce je fascinující.

Vábí vás a táhne k sobě magickou silou, která nepřipouští jakékoli vaše zaváhání, jakýkoli odpor.

Chce vás pohltit, vcucnout….a vy se nebráníte.

V údivu se vznášíte, pak již letíte  a jste vtahováni do křišťálového světla.

Kolem vás je všude jen láska.

Vyvěrá ze všech věcí kolem, z celého světa. Ze stromů, z důvěrně vám známých věcí, i ze stolu, z jeho šuplíků….ze všeho se line na vás láska.

Láska zde září…

Tělo leží tam dole a vy, tady nahoře, cítíte  medový  klid, klid hlubiny moře a víte, že vše dopadne dobře.

Vlastně, již vše dopadlo dobře…

Nic vás  nebolí, netrápí.

Již necítíte bolest.

Jste šťastní. Jste jen myšlenkou. Myšlenkou vašeho života a celého vesmíru současně.

Ale co je nejfantastičtější…NEEXISTUJE ZDE ČAS!!!

Prostě nevíte, zda-li uplynuly roky, hodiny, minuty….věky....

" Vím, že nic nevím."

Ta bezčasovost je fenoménem lidských prožitků.

Již jsem skoro pohlcená tím křišťálovým světlem.

Natahuji k němu ruce, přitahuje mne do sebe a již ani nedýchám.

Doslova.

Zbývají mi poslední metry…

A najednou  rázné -  STOP! 

Slyším mámu.

Stojí přede mnou, ta moje zlatá máma…

Napnutou paží a dlaní vztyčenou proti mému letu  mne nekompromisně zastavuje a posílá zpět  do života.

„Sem ještě nesmíš, máš dole děti, kluky“…

Jediné  gesto maminky  ruší nebeské kouzlo.

Poslouchám ji okamžitě.

Řítím se k zemi jako balvan, padám…

Gravitace opět působí.

Dopadám celou svou vahou na lůžko.

BUM!

Byl to tvrdý dopad. Nejtvrdší jaký znám, nejtvrdší, jaký  si dovedete představit..

Ale i nejkrásnější.

Děkuji mami, že již vím...nebojím se…nikdo se nemusí bát...

Táta byl Bohém, ale Ty jsi Božská. Moje nejdražší, zlatá  máma.

 

 

 

Soutěž - poprvé
Hodnocení:
(4.4 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
VANDA Blaškovič
Moji milí, váhala jsem až do poslední chvíle, jestli si troufnu tuto zkušenost vůbec napsat a zveřejnit. Pak jsem sedla a napsala ji jedním dechem. Po 28 letech jsem již mohla. Poprvé v Poprvé jsem o této zkušenosti veřejně promluvila. Dříve to nešlo. Věřte, že si každý váš komentář čtu znova, stále dokola a vidím za ním konkrétně každého z vás. Děkuji !. Měla jsem přeci jenom malou dušičku. Jedná se o velice osobní zkušenost, kterou znali jen moji nejbližší a nyní i Vy, přátelé. Ano, tato zkušenost mi ovlivnila v dobrém celý můj život. Snad malinko „osvítila“ i Vás.. Děkuji..……. Vaše Vanda.
Ilona Erika Kolář
Věřím, že se dějí takové věci, poněvadž se o to dost zajímám. Tento zážitek zcela jistě ovlivnil celý Váš další život.
Soňa Prachfeldová
Také jsem zažila cosi , jen o tom nedokážu psáti, osobně asi ano.
Lidmila Nejedlá
Znám to jen z vyprávění. Je dobře, že jsou síly, které to dokáží vrátit. Až se sejdeme, budu ráda, když mi řekneš víc.
Alena Tollarová
Některé poprvé si rádi zopakujeme. Řekla bych, že zrovna tenhle příběh, Vando, k nim nepatří. Vyvolala jsi mi vzpomínku na jeden zážitek z dovolené. Nakousla to Hanka R., ještě že Ti andělé strážní nad námi jsou ... a někdy se i zviditelní.
Radek Otáhal
Vaše živočišnost se umí prát.
Vladka Steinová
Nádherné a úžasné! Vladka
Olga Štolbová
Znám, něco hodně podobného jsem zažila. Úžasně popsané... *****
Libor Farský
Tvůj článek je tak působivý, že bych teď potřeboval celé hvězdné nebe ***********************************
Zdenka Jírová
Takový popis návratu do života jsem ještě nečetla. Opravdu krásné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.