Bouře a duha
FOTO: Anna Csanádiová

Bouře a duha

25. 4. 2016

Po obloze se převalují černé mraky,

mohutné blesky oblohu křižují.

Svítání se mění v bouři, déšť a krupobití,

nad ránem v dáli bouře ustoupí.

 

Na obloze v plné kráse jak barevná stuha,

znenadání vyhoupla se krásná duha.

Dobře známe ten jev zvláštní a není nám cizí.

S údivem, když ji vnímáš, duha zvolna zmizí..

 

Chyť mne za ruku, půjdem se projít,

jestli se ztratíme, musíš mne najít.

Budu mít oči zavřené a budu snít

o bouři vzdálené, duze barevné,

v Tvém objetí něžně se přitulit.

 

 

 Fota z Free banky

Moje poezie
Hodnocení:
(4.5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Alenko, obdivuji Vaši všestrannost. Už se moc těším, jak si zase zahrajete "eurobabičku" ve vítězném scénáři. *****
Alena Várošová
Milá děvčata a pane Boháčku moc děkuji,jsem ráda,že vám těmito verši mohu udělat radost,ať už kvítím,nebo bouřkou, či duhou. Kytičky, mají po dešti urousané sukničky,ptáčkové zase fráček,stejně vyletí až nad obláček.Příroda je mocná čarodějka a volá nás ve své reje,dejte pozor,ať nás neuhrane.
Alena Vávrová
Pěkné veršování, Álo! Také při určitém počasí ráda vyhlížím duhu. Už jsem ji letos takovou slabší i vyfotila.
Jitka Chodorová
Alčo, je vidět, že se blíží ten 1.máj, v každém věku má svůj půvab, tak si ho užij dle svých představ, a ať ti to žádný mrak, ani bouřka nezkazí.
Soňa Prachfeldová
Alenko, Ty mě vždy překvapíš, umíš chytit za srdíčko - bezva !
Lenka Hudečková
Krásně napsané Alenko, umíš to :-) a bouři jsme již letos měli, ale bude jich ještě víc... :-)
Jana Šenbergerová
Alenko, už se těším na první letošní bouřku, duha už byla i bez ní.
květa Bělová
Láska kvete v každém věku, je to dar... hlavně mít lásku ve svém srdci čistou ničím nezkalenou. s hlubokou úctou, láskou a pokorou zdraví květa
Jarmila Komberec Jakubcová
Mít někoho kdo nás ochrání před nepřízní j velký dar.
Elena Valeriánová
*****

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...