Nový film o Mozartovi - Mezihra v Praze
FOTO: Autor: Barbara Krafft pro Wikimedia Commons

Nový film o Mozartovi - Mezihra v Praze

7. 4. 2016

Všichni máme jistě v živé paměti vynikající americký film o Mozartovi režiséra Miloše Formana Amadeus z roku 1984.

V letošním roce v lednu uplynulo 260 let od narození W. A. Mozarta a v prosinci si kulturní svět připomene 225 let od úmrtí tohoto geniálního skladatele.

6. dubna 2016 se na zámku Jemniště začal natáčet nový film v česko-britské koprodukci nazvaný Mezihra v Praze (Interlude in Prague). Film se odehrává v Praze roku 1878 a je těsně spojený se vznikem opery Don Giovanni.

Jak říká sám režisér filmu, John Stephenson, vášeň, láska, nenávist, kombinace krás Čech 18.století  a Mozartova výjimečná hudba, byly podkladem k namixování krásného filmu.

Mimo Jemniště se bude natáčet na zámcích Ploskovice, Libochovice a Český Krumlov.

Vedle anglických herců - v roli W.A.Mozarta se představí osmadvacetiletý Aneurin Barnard - obohatí tento film naši herci - Kryštof Hádek, Klára Issová a Jiří Mádl.

Věřím, že film důstojně připomene obě letošní Mozartova výročí.

 

 

 

 

 

film vážná hudba
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
To bude Vlaďko určitě dobře zpracovaný film,už jen proto,že vybrali úžasné zámky a i jejich obsazení.Díky.,
Radek Otáhal
ve světě nemáme se za co stydět, obohatí
Vladka Steinová
Děkuji za příspěvky.Vando, ano, vím, že se tam tyto scény natáčely, díky za připomenutí.Paní H.Rypáčková ve své recenzi správně upozornila na slovo obohatí, asi jsem měla použít jiné sloveso, ale výběr našich herců je mimo názory diváků.Děkuji Vladka,
Zdenka Jírová
Jsem na film zvědavá. O tomto "pražském období" skladatele se hodně píše v Jiráskově F.L.Věkovi. Jeho Don Giovanni je tu podrobně probrán.
Eva Balúchová
Vlaďko,seš studnice vědomostí.Ráda se na film podívám.
Jarmila Komberec Jakubcová
Mám hudbu W.A.Mozarta moc ráda a na film se těším. Dík za informaci
Hana Rypáčková
Krásná místa k natáčení...Nevím, jestli ti tři obohatí...
VANDA Blaškovič
Vladko, to je velice zajímavá informace. Nevěděla jsem o natáčení tohoto nového filmu. Připomněla jsi mi, že jsem nedávno byla v Colloredo - Mansfeldském paláci. Součástí paláce je i ohromující a téměř neznámý barokní taneční sál s nádhernou freskou na stropě od italských mistrů. A právě v tomto sále byly točeny plesové scény z Amadea Miloše Formana. Věřím, že i tento nový film bude nominován na Oskary.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.