Soutěž o filmový scénář: Hodný a zlý policajt
FOTO: Wikipedia Commons

Soutěž o filmový scénář: Hodný a zlý policajt

20. 4. 2016

Úvodem pár slov redakci. Na chatu jsem se redakce zeptal, je-li možné poslat jen jeden nebo i více příspěvků, neboť neumím odhadnout praktické problémy při natáčení.Toto mi odpověděla paní Danuše Kubátová u redakčního článků o vyhlášení soutěže: „Každý může poslat  více soutěžních příspěvků. Ať je z čeho vybírat. Už se na ně těším“. Takže jí tímto děkuji a činím druhý pokus.

Opět se jedná o můj skutečný zážitek, tentokrát s policií. Měl jsem podobných zážitků více a již jsem o nich psal ve svém článku o silniční kontrole s podtitulkem „Je to v lidech“. Řidičem jsem byl já a záznam dialogů s policisty je snad téměř doslovný. V tomto svém návrhu scénáře však považuji za působivější nahradit mne ženou - řidičkou. Pokud byste uvažovali o natočení videa, upozorňuji vás napřed na možné režijní komplikace, (viz dále).

Prostředí: Jakékoliv bezpečné místo na silnici.

Osoby a obsazení:

1. Šarmantní žena jako řidička. Pokud byste se rozhodli tento můj scénář natočit, byl bych moc rád, kdybyste tu roli nabídli některé z našich půvabných dam na i60. Mnohé z nich se kamery nebojí a dokonce i úspěšně vystupují na módních přehlídkách. Jedinou podmínkou ovšem je, že musí mít řidičský průkaz a dokázat s autem ujet aspoň pár metrů, zastavit a pak se zase rozjet.

2. Dva policisté se služebním vozem, ochotní a hlavně se smyslem pro humor. Takové by již dnes neměl být problém nalézt. Patrně by potřebovali souhlas nadřízeného, ale jednalo by se jen o pár minut jejich časové ztráty.

 Technika

Jako hlavní problém vidím to, že by bylo nutné někde sehnat starý ruský automobil. Možná by někdo ze čtenářů věděl o milovníkovi veteránů. Já jsem tehdy řídil žigulíka. Byla to auto spolehlivá. Měl jsem postupně dvě, značně ojetá, ale nikdy mě nenechala ve štychu. Určitě jsou mnohá i dnes provozuschopná, jakož i jiné ruské vozy starší generace. Občas jsou ještě na silnici vidět. Několik typů uvádím ve své galerii pod článkem.

 Scénář

* Dopravní policie staví přijíždějící auto. Jsou to dva policisté. Řidička zastavuje a otevírá okno.

* První policista, (to je ten hodný a naštěstí rozhodující), přistoupí se slovy: „Dobrý den. Silniční kontrola.Ukažte mi, prosím, své osobní
  doklady a doklady od vozu. Zůstaňte na místě, můj kolega s Vámi provede kontrolu technického stavu vozidla.“ Řidička mu podává
  řidičský průkaz, občanský průkaz, malý technický průkaz a doklad o STK. Čeká na další pokyny. První policista si zatím začne doklady
  prohlížet.

* Druhý policista jí začne postupně dávat příkazy, přitom auto obchází a hlásí výsledky prvnímu policistovi. Začíná před autem: „Postupně
  zapněte parkovací, potkávací a dálkové reflektory!“ Stane se. Hlásí: „Přední světla fungují.“ Pokračuje: „Spusťte stěrače a ostřikovače!“
  Bez problému. Hlásí: „Přední stěrače stírají a ostřikovače se ostřikují.“ Další příkaz: „Blinkry vlevo a potom vpravo!“ Hlásí: „Přední blinkry
  blinkrují.“

* Se slovy „Nechte zapnuté reflektory“ odchází za vůz. Vykřikuje: „Zadní stěrač a ostřikovač!“ Hlásí: „Zadní stěrač stírá a ostřikuje“. Další pokyn: „Teď blinkry vlevo a vpravo!“ Hlásí: „Blinkry vzadu blinkrují.“

* Nastává problém. Příkaz: „Teď brzdová světla!“ Řidička šlápne na brzdu, ale ozve se: „Závada!“ A druhý policista přechází k řidičce: „Máte závažnou poruchu. Když při rozsvícených normálních světlech šlápnete na brzdu, tak se sice brzdová světla rozsvítí, ale zároveň se ta normální ztlumí.“

* Řidička: „To přece dělají všechna starší ruská auta. Copak to neznáte?“

* První policista jí vrací doklady a řekne: „Vystupte si, prosím, z vozu.“ Řidička si vystoupí. Očekává dechovou zkoušku, avšak slova policisty jsou překvapivá: „Podáte mi ruku?“

* Udiveně mu podává ruku a uslyší: „Jménem našeho policejního sboru Vám blahopřeji k Vašim dnešním narozeninám. Jako náš dárek Vám tu poruchu odpouštíme.“ Ale ještě dodá: „Nepila jste, doufám, žádný alkohol?“

* Řidička: „Kdepák, v týdnu nemám na oslavy čas. To až o víkendu s rodinou. Děkuji Vám, to je od Vás milé.“ A podává ruku i druhému policistovi. Ten ji ale nepřijme a tváří se nesouhlasně. Ukáže na levé přední kolo a povídá: „A taky máte sjetou tuhle pneumatiku!“

* První policista k druhému policistovi: „Vždyť je to ruskej auťák, copak to neznáš? Nech už ji bejt!“ A potom k řidičce: „Můžete odjet, na shledanou a šťastnou cestu.“ Řidička poděkuje, usedne do auta, rozjíždí se a ještě mu zamává.

 Můj závěr: Šťastnou cestu přeji všem z i60 za volantem!

 

 

Soutěž - scénář
Autor: Libor Farský
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danuše Onderková
Liborku super, jsi šikovný
Jitka Havlová
Moc hezké a určitě by se mi to líbilo realizované, díky Liborku. Teď redakce uvádí, že každý může dát tři soutěžní příspěvky, tak nám ještě jeden přidej, těším se na něj...
Jitka Valachovičová
Milý Libore, já už ten obrázek dávno nemám = byl to dárek pro sestru od doktora, ale fotku má v PC a "narovnala" jsem jí.....
Jitka Valachovičová
dobře napsáno*, Libore, teprve dneska jsem si všimla komentáře u Srazu třídy, už jsem poslala na mejl. Omlouvám se, četla jsem to před chvílí.
Lenka Hudečková
za mě dobrý :-)
Alena Várošová
Libore,povedlo se to.pořád se nepoceňujte,jste šikulka.
Libor Farský
Ivanko, já to nechápu. Proč infarktová situace? Vždyť ten zlý policajt musel poslechnout toho hodného. Opravdu tomu tak bylo a dobře to dopadlo. Já to považuji za hezký zážitek na který rád vzpomínám. :-) 
Zuzana Pivcová
Hlavně si představuji ty policajty, i když dneska snad už jsou chytřejší! :-))) A natočit to na kousku silnice by snad nemělo dělat problém.
ivana kosťunová
Představuji si tuto situaci na silnici, to by bylo o infarkt. O tom ty skeče ale mají být, aby zaujaly. Je to velmi dobré scénář pečlivě propracovaný.
Marcela Pivcová
Libore, roztrhané řádky v textu vůbec vtipnému vyjádření situace nevadí! Souhlasím také, že do "hlavní role" by v tomto "filmovém příběhu" bylo lepší obsadit řidičku - ženu. Docela si to dovedu představit natočené.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...