Obraz
FOTO: autorka

Obraz

24. 4. 2016

Visí na stěně a pozoruje svět.
Dny všední i sváteční.
Hledí pouze klidně vpřed.
Visí, zdobí - a neřeční.

Od dětství až po stáří
provází mě každý den.
Nikdy se nesváří,
visí, kouká spokojen.

Den po dni tiše ztrácí lesk,
přijde čas, kdy osiří.
Snad nepocítí žádný stesk
a kdo ví, kam pak zamíří.

Moje poezie
Autor: Hana Lancová
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Opravdu kupují ? tak to mě potěšilo :)))
Marie Magdalena Klosová
Moc pěkné veršované konstatování.Mám ke všem svým obrazům hluboký vztah a popravdě mi není lhostejné,co se s nimi stane,až... a Ivaně vzkazuji,že obrazy se kolem mě stále kupují i v mladých rodinách,dávají se jako dárky a je z nich opravdová radost.Můj problém je,že už je nemám kam věšet.Ačkoliv... :) mm
ivana kosťunová
Napadlo mě, že obrazy kromě těch rodinných památek, jako by z domácností vymizely. Kupují se různé obrazové tapety, málokdy slyším, že si někdo koupil obraz. Škoda.
Jiří Libánský
Můj děda byl malíř Alfons Záruba. Naučil mne nejen lásce k obrazům, ale i malovat. Obraz který je na fotce se mi líbil už dávno. Dokonce tak, že jsem si namaloval jeho kopii. I když jen tak narychlo křídou. Jak se to povedlo můžete posoudit na http://www.i60.cz/uzivatel/galerie/2601/2757
Libor Farský
Haničko, milá básnička, hezký obraz, ale vloudila se chybička. Kazí mi dojem, že visí, zdá se, nakřivo. ****
Anna Čípová
Krásné, pravdivé. Kdo ví......?
Marie Foltýnová
Hezká básnička.S některými věcmi se neradi loučíme.Je to památka na ty,které jsme milovali a kteří jsou s námi pomocí těchto památek.Třeba zrovna toho krásného obrázku.
Alena Várošová
Pěkné verše.Také mám tři obrazy, nemají žádnou hodnotu,ale vzpomínka na babičku se v nich odráží.
Alena Tollarová
Mám velkou radost, že si můj syn vzal obraz, který měla moje maminka a pověsil si ho do bytu. Určitě nemá žádnou cenu, ale ...
Hana Rypáčková
Hezká básnička. Věci jsou taky našimi přáteli...Hlídají nás.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%