Tady je domov můj
Ilustrační foto: Alena Tollarová

Tady je domov můj

13. 5. 2016

Už praotec Čech byl okouzlen přírodou kotliny uprostřed Evropy,

Okouzlen byl nejen on, ale i generace další a další,

A tak zůstal národ Čechů zde žít.

 

Kdo poznal malebná zákoutí potůčků uprostřed lesů,

Kdo poznal krásu obyčejné české lidové architektury,

Kdo poznal libozvučnost české řeči,

Ten vždy rád se vrací.

 

My do světa za exotikou jezdíme,

Na pláže mořské za vodou slanou,

Doma však do přírody za něhou a pohlazením

Jsme přeci tady DOMA.

 

„Kde domov můj.“ To je název naší nové soutěže, prostřednictvím které se mohou čtenáři magazínu i60 dozvědět o místech dosud nepoznaných. Popište své město či obec, jejich největší zajímavosti, pozvěte je na místa, která máte ve svém okolí nejraději, doporučte jim zajímavosti ve vašem regionu, uveďte tipy na historické či kulturní památky, ale i tipy na dobrou restauraci, hospůdku, kavárnu… Více informací o soutěži najdete zde

                                                        

Soutěž - Kde domov můj
Autor: petr stejskal
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
pane Petře, mně se vaše verše moc líbí. Je to vyznání naší zemi a já souhlasím, že všude dobře ale doma nejlépe. Sama mám velké nedostatky v poznávání vlasti a snažím s to nyní dohnat. Poznala jsem daleké země ale u nás je to moc krásné. Děkuji a pište prosím dál
Květoslava HOUDKOVÁ
Já taky ten negativní komentář nechápu - hora ŘÍP (byť nižší) je především naše = Česká. Před lety už jsem zde byla, teď už nikdy nenavštívím - pro NEzdraví bych už nevydýchala. Snad to nahradí současní FITdůchodci = napodobí praotce Čecha! Senior"í"čkařkám se to už podařilo ! A Ty, Petře, si každý kousek básnického střeva chraň = není to žádný "slepák"!, klidně pokračuj.
Jiří Hudeček
Ano Petře poznal a rád poznám další potůčky a zákoutí. První komentář nechápu....
Lidmila Nejedlá
Ano Petře, doma je naše jistota a naše vlast je krásná. Foto Alenky T. to dokazuje.
Hana Rypáčková
Proč by si to nezasloužila? Jsme tu nějací profíci? Je to pravda pravdoucí. I když se někdy říká:"Všude dobře, doma nejlépe, tak co bychom tam dělali? Jedeme ven". Tak se ve stáří už co nejvíce touláme po vlastech českých. Teď na jaře si opravdu vychutnávám krásnou svěží /po dešti/ přírodu, vodní plochy a kopce. Potěšila jsem se při snídáni a už spěchám k lesu.
Karel Boháček
Co to je proboha za útvar ?Taky kýč jak hrom ! To si ta hora pane Stejskal nezaslouží.. Vím, že snaha byla. Snad příště to bude lepší...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...