Fotoreportáž: Zámek a park v Lešné
FOTO: autorka

Fotoreportáž: Zámek a park v Lešné

27. 4. 2016

Lešenský zámek nedaleko Valašského Meziříčí byl sídlem rodové větve hrabat Kinských, kteří se zasloužili o jeho současnou podobu.

V zámku jsou ke zhlédnutí historické interiéry. Podstatnou část areálu tvoří anglický park s arboretem. Zde naleznete více než 1400 kusů dřevin a nejrozsáhlejší sbírku rododendronů a azalek na  střední Moravě. V parku se nacházejí lavičky, na kterých jsou umístěny informativní cedule pro zvídavé návštěvníky.

V areálu lze strávit příjemné dopoledne či odpoledne.

cestování fotografování
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Moc hezké fotografie květin. Na zámku jsem nebyla, ale věřím, že je tam krásně.
Hana Rypáčková
Vždycky mě matou stejné názvy míst. Ano, znám jen Lešnou se zoo.
Anna Čípová
Děkuji za zhlédnutí a vaše komentáře. V Lešné u Zlína je zámek a nejkrásnější ZOO naší republiky. Tam jedu 9.5. s kurzem fotografie, snad připravím fotoreportáž. Paní Naďo, těch kytiček tam bylo mnohem více, některé už po odkvětu a některé byly ještě ukryty v pupenech. Záběrů mám mnoho, měla jsem problém vybrat na ukázku.
Alena Várošová
Krásné fotografie Aničko,ale v Lešné u Zlína je i ZOO,pokud se nemýlím.
Jana Šenbergerová
Nádherné fotografie, i ta luční řeřišnice vypadá vznešeně. Byla jsem tam dávno s dětmi, proto jsme vynechali zámek a jen procházeli oborou, kde byla spousta srn a jiných zvířat. Ráda bych se tam ještě někdy podívala a prohlédla si i zámek.
Libor Farský
Aničko, velmi zajímavé. Azalky a rododendrony miluji, jen to mám na Moravu trošku z ruky *****
Jarmila Komberec Jakubcová
Protože v zámku jsem nikdy nebyla je to zajímavá pozvánka a t kytičky fakt nemají chybu. Jsou prostě nádherné a dobře na focené
Naděžda Špásová
Aničko, hezká pozvánka na výlet. Od nás, bohužel, poněkud z ruky. Ty květiny tam všechny takhle krásně kvetly? *****

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...