Fotoreportáž: Polná na Vysočině
FOTO: autorka

Fotoreportáž: Polná na Vysočině

30. 4. 2016

Smrt Anežky Hrůzové možná proslavila Polnou, ale je zde tolik památek, které stojí za zastavení. Proto jsme sem zamířili se zájezdem cestou od Žďáru nad Sázavou.

Město je Městskou památkovou zónou. Dlouhé tržiště je rozděleno barokním kostelem na dvě náměstí, lemovaná domy, které sice byly po ničivém požáru opraveny, ale mají staré základy a dispozice náměstí a starého města je původní z 15. století. Dominantou města je hrad přestavěný na zámek Ditrichštejny. Částečně se dochovalo opevnění města a hlavně četné rybníky. Zajímavé je židovské město vybudované do symbolického trojúhelníku. Domy i synagoga jsou původní.                                                            

V září probíhá v Polné vyhlášená Mrkvancová pouť. 

 

cestování fotografování
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Lišková
Vysočinu vůbec neznám, Hanko, dík za krásnou prezentaci Polné.
Dagmar Bartušková
Tak Polnou znám jen podle názvu, díky, milá Hano, za přiblížení. Super i hudba.
Ilona Erika Kolář
Tak tuhle oblast vůbec neznám.
Drahomíra Stínilová
Na Vysočinu se chystáme někdy v létě. Moc to tam neznám, ale po tomhle článku by mě Polná lákala.
Soňa Prachfeldová
Krásná podívaná, až jsem se zasnila u hudby - díky .
Zuzana Pivcová
Nevím sice, kde to je, ale Ty, Hanko, přiblížíš všechna místa moc hezky a přispívají k tomu i Tvá videa s hudbou.
Naděžda Špásová
Hanko, opět krásné fotky a hlavně to provedení. Na Vysočinu jsme léta jezdili, dokonce asi jen 15 km od Žďáru, ale v Polné jsme nikdy nebyli. *****
Marie Novotná
Tak tohle je Vysočina.Nádherné. *****
Alena Várošová
Hani,krásné fotky a úžasná hudba,zavřít oči a snít,musela jsem si video ještě jednou pustit.Hudba která dokáže vzpomínat a snít.Pro romantiky jako stvořená.Děkuji ti za krásný příspěvek k soutěži Plán s maminkou. ořen é
Marie Magdalena Klosová
Krásná reportáž podmalovaná nádhernou hudbou.A samozřejmě krásné město,o kterém jsem se takto poutavě dověděla až dnes.Díky. mm

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...