Motýli a růže

Motýli a růže

29. 7. 2012

Na křižovatce náhod,

kde motýlí křídla se potkají

s vůní rudých růží,

mé myšlenky se setkají

s tvými, příteli můj, muži!

 

A noty se na text neptají,

je jasný, jak modré nebe,

když lesní cestou spěchají,

dvě ruce se spolu protkají,

jdeš ty a žena vedle tebe!

 

Na křižovatce osudu,

motýl políbil růži,

vzduch voní po dešti,

a jen Mácha ví,

jak je to mezi ženami a muži!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
Děkuji za všechny vaše názory,také mám pocit,že tam Mácha patří,vztahy mezi ženami a muži bývají někdy tak složité,že to opravdu popsat nejde,v tom případě Mácha,jakýsi symbol,tam působí jako shovívavý pozorovatel lásky mezi ženami a muži.Děkuji.
Jiří Libánský
Přiznám se, že mne trochu překvapilo tolik komentářů u nové básně. Četl jsem tentokrát komentáře dřív než báseň. :-) Díky tomu už jsem si při vnímání obsahu básně vybavil pod slovem "Mácha" ten pomník. Jako symbol na Petříně. Asi díky tomu mi tam dokonale sedl a báseň mne okouzlila. Tím, jak z ní vyzařuje sila přitažlivosti mezi mužem a ženou. I když to popisujete, z celého pojetí je jasné, že to se nedá popsat. Jen tak nějak mimosmyslově vnímat.
Růžena Antlová
I s tím Máchou se mi to moc líbí.
Zuzana Pivcová
Mně to sedělo jako pomník, kolem kterého chodí dvojice. Ten ví své.
Jitka Chodorová
Zuzanko,asi máte pravdu,nejste první,kdo mi to vytkl,ale opravdu je to věc názoru,myslela jsem Máchu,jako jakýsi symbol lásky,ale stejně vám moc děkuji.
Zuzana Pivcová
Některé obraty i slovní spojení máte mimořádně pěkné, celkově je to velmi hezké, jen ten Mácha je sice zajímavý nápad, ale nesedí tam. Tedy mně nesedí, Jitko. Já ale nejsem měřítkem hodnoty.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...