Proměny nejen všedního dne

Proměny nejen všedního dne

30. 7. 2012

Poslouchej,

co v ospalém ránu šeptají si

kapky deště,

když padají nám na římsu,

co dodat ještě, prostě prší!

 

Podívej,

sluníčko vstává z dlouhé noci

a usmívá se na svět,

den bere ono ku pomoci,

co ještě dodat, právě svítá!

 

Poslouchej,

jak zvony kostelní pobízí nás

k prostřenému stolu,

kam usedneme spolu,

ty a já, je právě poledne!

 

Podívej,

slunko k západu se sklání,

asi mu docházejí síly,

však ještě malou chvíli

tu s námi pobude, než přijde večer.

 

Poslouchej,

co v tiché noci šeptá ti tvůj milý

a vychutnej tu chvíli

kouzelnou,

než přijde nové svítání.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
Děkuji za pochvalu,je to od vás milé,jen snad k tomu slovnímu obratu,já to myslela tak,že ono(slunce)si bere ku pomoci den,to je jen na vysvětlení,ale beru.Hezký den.
Jiří Libánský
Moc hezky jste vytvořila romantickou atmosféru a nakonec do ní zasadila hezkou chvíli s milovaným člověkem. Povedené. Jen jsem se zaškobrtl při čtení na neběžném slovním obratu "bere ono" a musel se zastavit abych si uvědomil smysl věty. Myslím, že třeba "den bere si ho ku pomoci" by víc odpovídalo současnému jazyku. Možná je to krajová záležitost. Báseň se mi líbí. Romantiku já rád. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...