Kde domov můj: Moje zamyšlení mimo soutěž
Ilustrační foto: pixabay.com

Kde domov můj: Moje zamyšlení mimo soutěž

1. 6. 2016

Milí přátelé, omlouvám se, ale dnes vás nikam nepozvu. O místě, kde žiji, jsem již psala. Psát o Praze, jako o svém rodišti, to bych mohla, ale o Praze tu již bylo psáno a moc pěkně.

Moje maminka říkala, že mám boty z toulavého telete a asi i kočovné předky. Ano, ráda se toulám. Po českých krajích, po Slovensku i zemích vzdálených. Není rozhodující, na jak dlouho. Všechno to toulání končí stejně: Jedeme domů. Domů! V tom jednom slově je obsaženo vše, co ke mně patří a co mám ráda.  A pak si najdu chvilku a zajedu do Prahy provést kontrolu. Stoupnout si na schody fakulty a jen tak po očku juknout na Hradčany. Jsou tam, tak je vše v pořádku.

 A to je domov můj.

 

 

Soutěž - Kde domov můj
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Králová
Když jsem někde v cizině, tak se vždy těším domů - a je to v širším slova smyslu celé Česko. Jen přejedeme nebo přeletíme hranice, tak si řekneme a jsme doma 8-) A jak říká klasik - domov máme tam, kde si věšíme šaty na věšák.
ivana kosťunová
Škoda že příspěvek je mimosoutěžní. Je jím řečeno vše, taky to tak cítím.
Naděžda Špásová
Helo, taky se vždycky moc ráda vracím domů.
Jana Šenbergerová
Také jsem ráda doma, tady u nás, proto vám dobře rozumím.
Zuzana Pivcová
Máte moje sympatie. Jezdila jsem v životě řekla bych nadprůměrně, jsem ráda za to, že se mi podařilo mnohé poznat, ale jsem ráda doma, tady u nás.
Olga Štolbová
Helenko, jsem na tom stejně. *****
Karel Kafka
Já taky! K.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...