Cyklostezka na jedničku
Ilustrační foto: ingimage.com

Cyklostezka na jedničku

21. 6. 2016

Slunko už se zase směje, počasí  výletům přeje. Vytáhli jsme naše kola. Nová cyklostezka volá! Hodinu jsme ztratili, než jsme všechno spravili. Sedlo, světlo, pumpování, taky kostí rozhýbání. Od rána mě loupe v kříži - šedesátka už se blíží! Konečně jsme na cestě, jazyky až na vestě.

Od Landeku do Koblova stezka nová, asfaltová. Krásně se to po ní jede, Odra svoji píseň přede. Šlapem přes most ke Ká dvojce. Pach z koksovny kroutí nosem. Místo mléka, strdí, strašně to tam smrdí! Kolem haldy, Ostravice, třikrát hurá cyklistice! Muglinovský most spatříme a pak pod ním projíždíme. 

 Stezka parkem pokračuje, pohled k řece obnažuje. Někdo si tu nohy koupá, racek v rozletu se houpá. Dál po lávce až k radnici. Tam padáme na zadnici u „Pykové dámy“. Zmrzka! Hurá, na ni! Odpočati, osvěženi, nutíme se k cestě zpět. Po Sadové do Přívozu, jak je malý ten náš svět.

Na obzoru mostu oblouk smeká k Petřkovicím klobouk. V duši hudba rajská. To je naše Prajzská! Kolem Jana, kolem hřiště, kam se vydáme zas příště? Kola kopcem tlačíme, unaveně funíme. A jsme doma. Přilby dolů, sláva šlapacímu kolu!                                            

Z únavy se vyspíme a zase se těšíme…

                                                                                                           

                                                                                                   

                                                                                                              

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Na kola nedáme dopustit. Moc těžké bude je opustit, až jednou opustí nás síly. Zatím je nám na nich každý výlet milý.
Hana Práglová
Moc pěkné čtení . Obzvlášť mě potěšilo, že je na íčku opět někdo nový z našeho kraje. Třeba se íčkaři domluvíme někdy v hospůdce "U Pepy"---na cestě z Antošovic do Koblova. Co vy na to???
Dana Kolářová
Pěkný tip na výlet na kole.
Marie Seitlová
Také ráda a často jezdím na kole, cyklostezka vede až do Bohumína. Tam je několik ičkarů - někdy bychom si mohli dát sraz ? Co vy na to ?
Ladislav Vesecký
Tady není co dodat. Skvělé.
Libuše Křapová
Občas si taky vyjedu na kole, ale pokorně přiznávám, že kopečky poctivě vyšlapávám. A rýmovat už vůbec neumím.
Věra Lišková
Cyklostezkou také jezdím, do kopce pomalu šlapu a pak dolů se řítím, s helmou na hlavě vypadám jak mimozemšťan, ale je to jedno. Hlavně, že v pořádku domů dorazím. Veršovat o tom neumím a tak jen svůj obdiv vyjádřím.
Hana Rypáčková
Je mi líto, že už Milan nejezdí na kole. Dokonce jsme i prodali auto a koupili dvě horská...Moc vám fandím. Jezděte , dokud je fyzička...
Alena Vávrová
Také jezdím ráda na kole, tak se mi váš optimismus a nadšení z pěkné vyjížďky moc líbí.

Zpět na homepage Zpět na článek