Štěstí

Štěstí

2. 8. 2012

Písek, drolící se mezi prsty,
let komety po obloze,
záblesk a vzápětí tma,
zrod nové lásky,
poslední doznívající tón,
příliv a odliv moře,
šílený let na kolotoči,
závrať z prvního políbení,
letní bouře, trvající jen krátce,
cizinec, mlčky nás míjející,
poslední odjíždějící vlak,
rozkvetlé ráno, třpytící se rosou,
které nám už zítra nebude patřit.    

Květen 1968             

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Tušila jsem, že v tobě dřímaly básně už dávno.
Jiří Libánský
Já jsem pochopil pohled na cizince jako metaforický pohled na štěstí. O cizinci také víme. Víme že existuje, vidíme ho jak vypadá, míjí nás, krátce ho zahlédneme. Ale patří někam jinam, ne do našeho vnitřního světa. A víme, že i pro něj jsme mimo oblast jeho zájmu. Tak při ohlédnutí s povzdechem se můžeme ještě podívat už jen tak na jeho vzdalující se záda.
Jitka Chodorová
Omlouvám se,teprve teď jsem si to dala dohromady,tenkrát pro nás mělo štěstí jinou tvář,takže i cizinec,který nás mlčky míjel,mohlo být štěstí,těžko bychom se s ním asi domluvily, děkuji Zuzko a ještě jednou chválím!
Zuzana Pivcová
To byla má dívčí představa štěstí (ten název je původní). Něco omamného, ale zřejmě neudržitelného. Dnes by pro mě mělo štěstí trochu jiné atributy. Díky za odezvu!
Jitka Chodorová
Zuzko,jako vždy krásné,jen ten název byl dala asi jiný,třeba "Střípky",ale je to jen moje představa,tak hezký den!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.