Mám rád teplé deště
Ilustrační foto: pixabay.com

Mám rád teplé deště

8. 7. 2016

Mám rád teplé deště,

které jsou létem vlečeny.

Mám rád, když prší, a ještě

taky tmavomodré večery.

 

Rád cítím vlažné kapky,

stékající chvatně po rukou.

Rád dělám mokré ťapky

po stěnách s černou opukou.

 

Miluji proudící vodu,

je čistá a život v ní.

Miluji večerní dobu,

klidnou, až naivní.

 

Mám rád teplé deště

a tmavomodré noci.

Já strašně rád, ba šťasten

v nich tonu bez pomoci.

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
:-) Sice jste pochopil víc, než jsem sám myslel, ale budiž, i takhle to platí.
Jan Krones
Tak jsem včera v noci vyrazil na malou procházku, padal jemný teplý déšť, vlahá noc přehlušila i smrad benzínky, nikde nikdo, i auta jen tak potichu prošuměla, prostě radost. Pak šly naproti mně dvě erosenky. A bylo po pohodě. No ale – pochopil jsem Vaši poslední sloku.
Soňa Prachfeldová
Moc milé, voda a k tomu dobrá je život.
Oldřich Čepelka
Děkuji, přátelé. opět jste mne povzbudili (vlastně: ly). Nebojte, nejsem pesimista ani skeptik, prožívám události z obou stran citového spektra :-)
Zdena Proboštová
Roztomilé :-)
Elena Valeriánová
*****
Eva Krausová
Oldřichu, netonete, jste tu s námi. Podávám ruku a objímám s díky za hezké verše.
Drahomíra Stínilová
Hezká básnička, dala by se zhudebnit. Kéž by letos těch dešťů bylo dost!
Jana Šenbergerová
Takové zmoknutí v teplém letním dešti bych si klidně zopakovala. V našich končinách se moc nevyskytují, většinou se díky nim pořádně ochladí, takže šance, že by vlahým větříkem člověk za chvíli uschnul, nepřichází v úvahu. Ale četlo se o něm hezky. :-)
Libor Farský
Mám raději přiměřeně teplou sprchu a tmavomodré noci plné hvězd - s Velkým vozem plným nadějí na dny i noci příští.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.