Na srdce padá sníh
FOTO: autor

Na srdce padá sníh

12. 7. 2016

Na srdci leží led.

necítíš jeho chlad?

Skřivánek k nebi vzlét.

Kampak by letěl rád?

 

Do lesa? Nad polem?

Kam? (V duši pláče mi.)

Zasažen úderem,

vrací se na zemi.

 

Nebyl to skřivánek,

cit to byl duše mé,

láska, let vzpomínek –

a touhy zdušené.

 

Konec je, ty to víš,

kůň klesá v postrojích.

Umírá… Necítíš?

Na srdce padá sníh…

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Je to smutné, když láska odchází, ať je to v jakémkoliv věku. Mě se zachvěje srdíčko ještě dnes, když si vzpomenu na křivdu, když mi jedna přebrala kluka na gymplu, zradu člověk v sobě nese celý život.
Eva Krausová
Oldřichu, hezké, ale smutné. Ale myslím, že každý chlap, který se umí vyjádřit poezií, je laskavý chlap, ač pravda i se může někdy vznášet v oblacích, což pro reálný svět zas takovým přínosem není...
Marie Magdalena Klosová
Mně zase verše připomínají Vítězslava Hálka,a to je trochu jiné století.:) Přeji více šťastných zážitků.mm
Jana Šenbergerová
Pěkná citovka, pocitovka. Takových jsem v mládí v duchu napsala! Dnes bych se jim možná s chutí zasmála. Tím nemíním zlehčit vaše hezké verše. Jdou ze srdce, o tom není pochyb.
Anna Čípová
Hodně smutné. A při čtení řádků od paní Naděždy až mrazilo.
Naděžda Staňková
To vše nám přináší život. I v parném létě odejde láska a duše se pak chvěje zimou a smutkem....Moc krásná báseň, výpravná, čistá a srozumitelná. Trošku mě zarazilo to zasněžené pole, ale patří k věci, pocitu. Taky mám dnes v srdci bolest, je 41. výročí mé svatby. Bylo tehdy stejné vedro a s odstupem se snažím dopátrat, odkud tehdy přiletěl ten střípek zrcadla zlé Sněhové královny do oka mému ženichovi? Vnikl mu do srdce, které se mu změnilo v kus ledu a celých 36 let mě trápil.
ivana kosťunová
Vaše verše mi připomínají neméně krásný text Hany Zagorové - s nebe pláče déšť. Je úleva se ze smutných pocitů vypsat.
Květa Chobotová
Ach ti muži, kteří dokáží své city vyjádřit,pro mě nádherné...děkuji, v úctě Květa
Jarmila Komberec Jakubcová
Otázka dnešního dne byla o pesimismu nebo optimismu. Básen je píše pesimisticky laděná.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...