Letní vzpomínání
FOTO: autorka

Letní vzpomínání

7. 8. 2016

Vyndávám zapadlé vzpomínky

z šuplíku zapomnění,

můj dětský smích

i mladistvé  snění.

 

A také střípky o těch,

co nejsou už tu  s námi,

maminky tvář laskavou

s večerním usínáním.

 

A tatínkovu lásku,

co bez výhrad mi dával,

též  teplý letní vánek,

co s vlasy rád si hrával.

 

A přítomnost bráchy,

který tu už není,

tam nahoru mu mávám

v tom letním rozechvění..

 

Ve váze luční kvítí,

prázdniny u babičky,

to všechno zase vracím,

zpátky sem do krabičky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Valachovičová
Moc krásné vyjádření pocitů duše = mám to hodně podobně a kopretina je moje srdeční záležitost, díky Jitko*
Milena Mejsnarová
Jitko, spolu s tou kopretinou nádherné pohlazení....Díky za něj.
Marie Magdalena Klosová
Krásné,letní,nostalgické.Právě k letnímu podvečeru.Díky.mm
Jitka Chodorová
Díky i Vandě za komentář, potěšil mě.
VANDA Blaškovič
Jitko, ještě já !! Jitko, jedním slovem, krása! V jednoduchosti žití je krása. Jasné myšlenky šťastné ženy, která ví, kde je její místo a která si nekomplikuje zbytečně život. Bere život s láskou a pokorou takový, jaký je. A i fotografie je Jitko vyjimečná. Patří určitě do soutěže! Děkuji za vyjádření Tvých myšlenek takovouto milou formou. Podařilo se Ti napsat báseň štětcem pana Lady… Ahoj !
Jitka Chodorová
Děkuji všem za milé komentáře.
Vladka Steinová
Ahoj, Jitko, ta báseň je opravdu skvělá, je upřímná, není přeumělkovaná, je jí rozumět a hlavně! Obsahuje vzpomínky na nejdražší a nejbližsí lidi Tvého žiovota.A v tom je celá ta krása.
Jarmila Peerová
Krásné a dojemné vzpomínání na časy dětství a na všechny drahé lidičky,kteří nás provázeli částí života...moc hezké Jituško...
Libor Farský
Miloučké
Zdenka Jírová
Připomněly mi Vaše verše, že všechny své příbuzné, které jsem znala, jsou už také jen ve vzpomínkové krabici. Zbyly mi dvě dcery a dvě vnoučata. Společně ta prázdná místa doplňujeme psy a kočkami.Jsou v každé rodině a je nám s nimi dobře. Ty mrtvé mám vzorně uloženy a popsány v albech a často se jimi probírám a vzpomínám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...