Panenky v krojích
FOTO: autorka

Panenky v krojích

9. 8. 2016

Nedělní návštěva v Humpolci mne zavedla do muzea na výstavu krojovaných panenek z dílny Marie Žilové a Evy Jurmanové, byla krásná. Byly to panenky v krojích i z jiných zemí.

Obě autorky žijí v Novém Veselí nedaleko Žďáru nad Sázavou. Krojováním se zabývají asi 14 let. Paní Žilová šije a dcera vyšívá. Podle historických lidových krojů pak je zmenšují na panenky. Zhotovených mají víc než 200 krojaček různých velikostí. Stálá expozice panenek v pracovních krojích je na Slezskoostravském hradě v Ostravě. Všechny exponáty jsou ve skleněných vitrinách.

Tady jsou moje postřehy z výstavy.

 

 

 

hobby hračky
Hodnocení:
(4.9 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Jejda, to pokoukáníčko, to by bylo pro holčičky, ale já tu mám kluka ten jen auta, motorky , letadla...A pro Růženku...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...