Miluju
FOTO: archiv autora

Miluju

19. 8. 2016

Miluju čas jenž v omítkách tiká

bělostí mládí i prachem zralosti

na jeho šprýmy se nelehko zvyká

však přesto nám dává důvody k radosti

 

Miluju organtýn lásek života

všechny ty výztuže vděčných vzpomínek

jen díky nim se náš gobelín nesmotá

dřív než smrt zhasne nám plamínek

 

Miluju básně co v hospodě neuslyším

a na úředních místech je úředník neřekne

ty básně které vítr fouká do děr myším

a sokol v oblacích před nimi poklekne

 

Miluju hudbu z rádia Nekonečna

když hvězdnou nocí pluje koráb fantazie

a malá mořská víla je okouzlená slečna

co lidskou zradou nezemře a navěky jen láskou žije

 

Miluju čas jenž v omítkách tiká

bělostí mládí i prachem zralosti

miluju život jenž zaniká a vzniká

ve věčné spirále hříchů i svatosti

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Miluju život jenž zaniká a vzniká ..... co k tomu dodat. Krásné a výstižné.
Lubomír Müller
Paní Marcelo, děkuji za komentář. Ano, tahle báseň je zhudebněna, nyní ve fázi nácviku a přípravy klipu. Těším se, až ji budu moct Vám i všem na i60 představit. Mám nyní rozpracovány ještě i písně na Zuzaniny texty, rozepsané dvě knihy a nácvik na hudební recitál. Tak trochu nevím, co dřív....
Marcela Pivcová
Pane Lubomíre, znám Vámi zhudebněné texty Zuzaniných básní, doufám, že brzy uslyším i tuto Vaši báseň v podobě nevšedního šansonu. Mohu se těšit?
Zuzana Pivcová
Je to pro mě po návratu z dovolené milé překvapení a něco jako pozdrav. Miluju básně, které neuslyším ani v hospodě, ani jinde, a vlastně je ani slyšet nemusím. Stejně znějí. Díky.
Alena Tollarová
Pane Lubomíre, krásné. A máte pravdu, zrovna potřebuji sílu k přeskočení blátivé kaluže, ve které se někdo tak rád ráchá a dokonce ji i vytváří. Přečetla jsem si Váš text v pravou chvíli a děkuji za něj.
Jitka Chodorová
Ano, tady jsou slova zbytečná, i když ve vašem textu mají tu zásadní sílu, ráda bych taky písničku. Děkuji.
Lubomír Müller
Děkuji za vaši úžasnou ozvěnu a komentáře. Jsem vám všem velmi vděčný, že mi "nasloucháte". A také, že něco z mých myšlenek a pocitů vám třeba dodá vlastní sílu k přeskočení blátivé kaluže, kterou na životní cestě občas každý máme každý. A máte pravdu, je to písňový text a písničku se učím. Až se ji naučím, rád ji sem dám. Ale ještě s ní připravuji písně na texty Zuzany Pivcové. Tak co dřív zvládnu (abych si neudělal ostudu), to se tu dřív objeví. Mějte posvěcené dny a milujte ♥ (to znamená radujte se)
Květa Chobotová
Vážený Lubomíre, milovaný všemi, jinak to asi nejde.... miluju Vaši tvorbu a děkuji,že JSTE s láskou, úctou a pokorou květa
ivana kosťunová
slova jsou zytečná.
Eva Krausová
To je náš Lubomírek - miluju Vaše díla.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.