Lítost evropské ovce druhé kategorie
Ilustrace: pinterest.com

Lítost evropské ovce druhé kategorie

23. 8. 2016

Kdybych to nezažila na vlastní kůži, asi bych tomu nevěřila. Můj cestovní pas pozbyl platnosti. Odebrala jsem se tedy na úřad s žádostí o nový. Byla jsem tam už před měsícem pro nový občanský průkaz, protože tomu, ve kterém bylo napsáno "BEZ OMEZENÍ", byl čas stejně omezen. A nový cestovní pas ...žádný problém. Vyfotili mě, fotografii jsme se srdečně zasmáli, ověřili mé nacionále dle nové občanky, zaplatila jsem 600,- Kč a ve dveřích na mne ještě úřednice zavolala: "Nezapomeňte ten starý vrátit, přineste ho s sebou!"

Měsíc uplynul jako voda a já jsem se dostavila na úřad vyzvednout si nový cestovní pas. Zase kontrola, podpis, odevzdání starého pasu a žádost o předložení občanského průkazu.

"Ten já s sebou nemám."
"Tak vám nemohu cestovní doklad vydat!"
" Proč?"
"Musíte se prokázat občanským průkazem."
"Tady se vám prokazuji původním pasem."
"Ten není platný."
"Ale máte tady fotografii, máte tady mne, moje nacionále...rodné číslo, doklad o zaplacení, můj podpis, vše máte také v počítači, před měsícem jste mi vystavili novou občanku..."
"Podle předpisu mohu doklad vydat jen proti platnému dokladu, takové je nařízení a chodí na to kontrolyˇ"
"Co to je za nařízení?"
"Předpis pro pohyb občanů v Evropské unii..."

To už jsem se smála na celé kolo. Mě, v dnešní rozbouřené Evropě, kde se nekontrolovaně pohybuje kdekdo, téměř obnaženou osobu, seniorku, občanku EU, Češku ...šikanují předpisem jak nejhoršího podezřelého lotra. Kam se poděl zdravý rozum, že se v jednom z devadesáti baráků nějaký anonymní podpředseda  EU up.... a v Česku se všichni po....., kde je naše vlastní myšlení? Je mi to líto. Pozbyla jsem ve své vlasti důvěryhodnosti občana. Jsem jen evropská ovce druhé kategorie.

 

 

 

 

 

glosa Můj příběh
Hodnocení:
(4.8 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Valachovičová
Já mám špatné zkušenosti s poštou - to je opravdu na silné nervy, ale i jiné úřady jsem poznala z té horší stránky : zdravotní pojišťovnu /než jsem dostala lázně, byl to horor/ taky svého času Úřad práce i MPSV/ Jinak pěkně a výstižně napsáno♥
Bohuslav Král
Luďko, velmi správná, přiléhavá a nanejvýš potřebná kritika zrůdného "bruselského, všezničujícího ohňostroje evropské byrokracie" !!
Oldřich Čepelka
Tragikomické. A kdyby to byla jediná podobná situace. Mám na celou knihu všelijakých absurdit z žádostí o dotace EU, ale většinou si problémy způsobujeme my Češi - jsme bruselštější než Brusel...
Marie Magdalena Klosová
Jo,a přátelé,to jste ještě nehledali zaplacení parkovného v Pule v Chorvatsku.O tom asi někdy napíšu.A to nejsou v EU!/doufám/:)mm
Marie Magdalena Klosová
Lidmilko,Ty URČITĚ nejsi žádná OVCE,žádné kategorie!!! To TA ÚŘEDNICE!!! Vše záleží na lidech!!!Zdravím Tě.mm
Dagmar Bartušková
Jo, jo, kam se poděl zdravý rozum? To zůstává rozum stát...
Jiří Libánský
Na poště mi úřednice odmítla vydat doporučený balíček. V občance jsem měl zapsané jiné bydliště než byla adresa doručení. Ani když jsem se dovolával svědectví její kolegyně , u které jsem si vyzvedával zásilky už několik let. Nenechala se umluvit. Musel jsem tam druhý den znovu. Předložil jsem svůj pas. Tam není bydliště uvedeno. Zásilku mi vydala okamžitě.
Květoslava HOUDKOVÁ
Je nebezpečí, že: ze všech nařízení = vlastních a od EU nakonec národ zblbne.
Blanka Hlobilová
Vždy když jdu na úřady něco vyřizovat, beru si doklady. Jelikož jsem pracovala na úřadě, je to pro mne běžná věc.
Zdenka Jírová
Připomnělo mně to výrok pana prezidenta:" Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestání za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty." Prezident Zeman

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...