Mořské vlny
FOTO: autorka

Mořské vlny

25. 8. 2016

Hra na honěnou

bez konce

s bílými jezdci

co sklouznou dolů

a vjedou do kopce

Pak rozhodí krajku

na modré pohovce

A zmizí

jako stín bez slunce

 

Mořské vlny jsem napsala, když mi bylo asi šestnáct, u Černého moře v Bulharsku. Včera jsem si při psaní prázdninové reportáže na to vzpomněla. Tak níže přikládám ještě nějaké vlnky z loňské Floridy. V Bulharsku bývaly mnohem větší.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milena Mejsnarová
Mořské vlny mají ohromnou sílu, někdy až děsivou.Ale báseň je roztomilá a úsměvná.
Hana Rypáčková
Mám ráda mořské vlny...Nabíjejí mně energií.
Jarmila Komberec Jakubcová
Mořské lny mám ráda jen nesmí být velké. V poslední době raději jezdím ke klidnějším vlnám Středozemního moře. Atlantik už mně tolik neláká. Moc hezká fota
Soňa Prachfeldová
Krásné
Soňa Prachfeldová
Krásné
Drahomíra Stínilová
Děkuju za hezká slova. Vždycky mě moře přitahovalo svým tajemnem, a je to dodnes. Ale i hory a roviny mají svůj půvab. Jen se umět dívat.
Marie Magdalena Klosová
MIlé,tenkrát i dnes.Mořské vlny mám moc ráda.Kdysi,asi taky v 16,jsme do nich v Bulharsku skákali.Dnes se v mnohem klidnějších ráda "válím" na Jadranu.mm
Zdenka Jírová
Hezké i po létech.
Lidmila Nejedlá
To je hezké, Drahuško, taková vzpomínka na pobyt u moře. Jak jsem Tě viděla, tak je ta básnička asi " 3O let stará."
ivana kosťunová
Nádherné, skvostné fotografie-jsem u vytržení, jak to tak někdo dokáže zachytit ...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.