Fotoreportáž: Střípky z dudáckého festivalu ve Strakonicích

Fotoreportáž: Střípky z dudáckého festivalu ve Strakonicích

30. 8. 2016

22.ročníku festivalu ve dnech 25.-28.8. 2016 se zúčastnilo přes tisíc účinkujících ze čtrnácti zemí.

Pověst o Švandovi dudákovi a mnoholetá dudácká tradice vytvořila  laskavé setkání dudáckých muzik a tanečníků. Spousta doprovodných programů a výstav, výměna zkušeností výrobců dud a staročeský jarmark dotvářely celkovou atmosféru. Scény na hradním nádvoří, v panské zahradě i u kostela sv.Markéty a  pivovaru pojmuly značné množství diváků. Dokonce se konal i dudácký bál s výukou tanců.

Letos poprvé to bylo bez vstupenek, zdarma. Tak zase za dva roky na shledanou.

 

cestování fotografování kultura
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Velmi zajímavé.
Jana Šenbergerová
Hanko, moc hezké. Jsem na tom asi jako Zuzka. Také mě to množství překvapilo. Krásně jsi to pro nás zachytila. Dík!
Alena Vávrová
Ráda jsem se opět podívala k vám - za zvuku dudů to nemělo chybu. Díky!
Zuzana Pivcová
Někomu se možná dudy zdají příliš lidové, podobně jako dechovka, ale je v tom tradice, zábava, pospolitost. oceňuji to. A překvapilo mě, že tam byli účinkující z tolika zemí, to mám tedy velké mezery, klidně bych to dala jen k nám, do Skotska a možná někam do rakouských Tyrol, ale jinak nevím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.