Paměti mojí babičky Boženky
FOTO: autorka

Paměti mojí babičky Boženky

5. 10. 2016

Neobtěžuj se věcmi

jež není k životu potřeby

nýbrž spokoj se s několika

málo věcmi jež slouží

k pohodlí a chvále boží

 

Není-li věcí jež skýtají pohodlí, spokoj

se jen s věcmi potřebnými

 

Jestliže i ty jsou Ti

vyrvány, hleď, abys

zachoval sám sebe.

 

(Babička Božena Buzková, nar.20.4.1900 - 11.2.1987. Originál mám uložen.)

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Už jsem na to upozornila. To bude nějaká technická záležitost.
Hana Rypáčková
Jak to, že taková moudrost je jakoby včera vydána, ale na karuselu a přehledu není? Málem jsem ji přehlídla. Jitko, moudrá babička....Máš dobrý vzor.
Zuzana Pivcová
Jituš, lidé si dřív zapisovali různá moudra, ale také se podle nich řídili víc než my. U nás to je často jen "citát". Díky za zveřejnění.
Lenka Hudečková
Jituško, to jsou krásná slova.Tvoje babička byla moudrá žena. Děkujeme za sdílení :-). ♥♥♥
Jitka Valachovičová
Moje babička byla prostá žena, byla sirotek, vychovávala jí macecha a měla nevlastního bratra, který trpěl kožní chorobou...Babička chodila málo do školy, musela vždy tvrdě pracovat, leccos jsem se od ní naučila a věřím, že se někde z nebes dívá, jak už i já jsem babičkou-----

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.