Smutný konec lokálky
FOTO: autor

Smutný konec lokálky

11. 10. 2016

Lokálka se z gruntu mění,

kolejový pás zde není,

pražce stihnul stejný osud,

zmizelo, co bylo dosud.

 

Rozezlení cestující,

nemohli k tomu nic říci,

i když každý víc než reptal,

nikdo se jich na nic neptal.

 

Smutný konec místní trati.

Vlaky se tam nenavrátí,

dřív koleje plné lesku,

proměnili v cyklostezku.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Ani cyklostezka není špatná. Lepší, než silnice. No, my zatím máme štěstí, na Moldavu vláček jezdí aspoň o víkendy.
Zdeněk Horenský
Pokud vím, Kozí dráha je od roku 2007 bez osobní dopravy. Foto je z hranice ČR/Německo. Detailně se tím nezabývám.
Oldřich Čepelka
Jednoduchá a přitom krásná báseň. To, že cyklostezka na zrušené trati je lepší než nefungující železnice, to ale je v 21. století bohužel pravda. Sám jsem to minulý ěmsíc zažil v severní itálii, kide z Alp aý do nížiny vede 40 nepřerušených km cyklostezky, hospůdky v nádražních budovách atd. - prostě nový život.
Jana Šenbergerová
U nás skoro takhle dopadl vláček motoráček. jezdí jen o sobotách a nedělích. Přes týden odváží kvanta dříví z okolních lesů.
Hana Rypáčková
Výstižné. Ale některé lokálky jezdí alespoň o víkendech a prázdninách.
Marie Magdalena Klosová
Mám ráda staré vlaky,tratě.Škoda,že se jich tak často dráhy zbavují.mm
ivana kosťunová
Také je mi líto zaniklých tratí. Vzpomínám si na motorák na trase Kamenický Šenov, Česká Kamenice. Měl ještě dřevěné lavice a říkali jsme mu Kovboják.
Zuzana Pivcová
U nás v Týně nad Vltavou, odkud jsme vždy v létě jezdily na výlety motorákem, tuto už historickou trať Týn - Číčenice také zrušili. Koleje však zůstaly a čas od času po nich projede nákladní vlak s něčím do cihelny. Vlak mi docela schází.
Libor Farský
Bezva ...
Drahomíra Stínilová
Omlouvám se, mám anglickou klávesnici a samo mi skočilo předci místo přece.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...