Einsteinova hádanka - Zebra
Ilustrační foto: pixabay.com

Einsteinova hádanka - Zebra

23. 10. 2016

Tuto hádanku typu Zebra napsal ještě v předminulém století Albert Einstein. Tvrdil, že 98% lidí ji nedokáže vyřešit. Patříte mezi ta 2%? Název Zebra pochází z původní hádanky, kdy 5 rodin různých příjmení jelo do ZOO, pěti různými auty a teď stojí před 5 různými klecemi. Otázka byla: Která rodina s jakým autem stojí před klecí se zebrou?

FAKTA:

1.      V řadě vedle sebe je 5 domů v 5 rozdílných barvách;

2.      V každém domě žije osoba rozdílné národnosti;

3.      Těchto 5 obyvatel pije svůj nápoj, kouří svoje cigarety a chová zvířata;

4.      Nikdo nepije, nekouří a nechová to, co ostatní.

RADY:

1.     Angličan žije v červeném domě;

2.     Švéd chová psy;

3.     Dán pije čaj;

4.     Zelený dům je nalevo od bílého;

5.     Obyvatel zeleného domu pije kávu;

6.     Ten, co kouří Pall Mall, chová ptáky;

7.     Obyvatel žlutého domu kouří Dunhill;

8.     Ten, co žije v prostředním domě, pije mléko;

9.     Nor žije v krajním domě;

10. Ten, co kouří Blend, žije vedle toho, co chová kočky;

11. Ten, co chová koně, žije vedle toho, co kouří Dunhill;

12. Ten, co kouří Blue Master, pije pivo;

13. Němec kouří Prince;

14. Nor žije vedle modrého domu;

15. Ten, co kouří Blend, má souseda, který pije vodu.

Otázka zní:“ KDO CHOVÁ RYBY?“

Ještě ne Einsteinova Zebra 3 na 4.

SVATEBNí TROJBOJ


Tři kamarádky se dohodly, že po delší známosti je třeba se vdát, a tak uspořádaly společnou trojsvatbu. Kdo s kým chodil, toho si nakonec vzal. Všechny slečny převzaly příjmení svého nového manžela.

1.      Helena chodila se Štěpánem;

2.      Štěpán se nejmenuje Fišer;

3.      Slečna Havlíková čekala na radnici Zdeňka nebo Pavla;

4.      Zdeněk se stane manželem Sochorové, ale nebudou se jmenovat Peškovi;

5.      Petra nebude paní Fišerovou, ani Burešovou.

Kdo si koho bral?

zábava
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Broumová
Děkuji, ano, vím. Přesto by mě zajímalo, jak si to Einstein sepsal :)
Karel Hyndrák
K ZOO není zadání. Je to jen úvodní odstavec, vysvětlení proč tomuto typu hádanek všichni říkají ZEBRA.
Marcela Broumová
Jaká jsou zadání k ZOO? Jedna z prvních knížek logických hádanek jsem dostala "Jak se jmenuje tahle knížka?" Znáte?
Karel Hyndrák
Ano je to těžké. Řeší se líp vyškrtávací tabulkou, která je dole v Galerii. Pravou myší na ní - Uložit obrázek jako - někam do počítače a pak vytisknout. Ty tři tabulky jsou stejné, kvůli případným nezdařeným pokusům. Ubytujte Nora v levém krajním domě a pak už jen vyškrtávejte, co zbude je řešení. Mohli jsme dát Nora do pravého krajního, ale to by nevyšlo. Holt se to řeší zpočátku ve dvou variantách.
Věra Lišková
Zebru jsem neznala, druhá hádanka není tak těžká. První mi dala zabrat. Použila jsem podle návodu papírky. Od desátého bodu nastal zmatek, nic nebylo na svém místě a přesouvání nepomohlo. Takže začít znova až se bojím, že první tři rady uvízly v mé hlavě navždy. Nakonec se konečně zadařilo a všech 15 rad sedělo. Děkuji za dobrou zábavu a těším se na další.
Jana Šenbergerová
Tyhle hádanky mě nikdy nebavily, i když jsem si také občas nějakou zkusila pomocí papírků vyluštit. Mnohem víc mě zajímá ta krásně barevná zebra. Takovou bych chtěla vidět živou. :-)
Alena Vávrová
Jéé, to jsem ráda, že jsem nebyla sama, kdo si nastříhal domečky a vyblbnul se. Taky mi to tak vyšlo - Němec a rybičky.
ivana kosťunová
To jsem luštila ještě na základce a moc ráda ! Ano, taky lístečky, je to nejen o logice, ale také o trpělivosti. A je to tak- Němec chová ryby.
Jitka Prušová
jé, to jste mi udělali radost "zebry" miluju! program dnešního večera mám jasný...
Zuzana Pivcová
Pamatuji si z velmi raného mládí, že se objevila ta první zebra někde v časopise a moje sestra si nastříhala lístečky a posunovala a posunovala, až ji vyluštila. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.