Stáří
Ilustrační foto: pixabay.com

Stáří

6. 11. 2016

Stáří mi dnes ťukalo

na čelo, ať je ti veselo,

ať je ti veselo.

Co to má znamenat

ptám se, celá zmatená?

Víš, odpovídá mi stáří,

já se tak snažím,

přijít potichu a v klidu,

 bez vyzvání.

Skoro každý se mě bojí...

každý se mě straní.

Vždyť  já přinést ti chci

pouze moudrost poznání,

klid v duši, žádné strádání.

Přijmi mě, jak se patří!

Hraj si, dováděj,

staň se zase dítětem,

a vyhraj nad světem,

iluzí a klamů,

bez bolesti a soužení

vrať se DOMů!

Moje poezie
Hodnocení:
(4.5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Pravečková
paní Květo, jak málokdy položím myšku na hvězdičky, tak se také stalo, že jsem vám prý dala jen jednu...ALE opak je pravdou. Chtěla jsem vám udělit hvězdiček min.10. Děkuji za milé verše
Hana Rypáčková
Moc hezké...
Marie Magdalena Klosová
Přiznám se,že jsem neměla ani chuť nahlédnout pod ten titulek.Ale byla jsem příjemně překvapena.Fandím Vám a všem,kdo umí s lehkostí a elegancí stárnout.mm
Jana Šenbergerová
Hezky jste to pojala. Také jsem zaujala ke svému stárnutí kladný vztah a stárne se mi příjemně.
Zuzana Pivcová
Určitě každý z nás přemýšlí o svém stáří, ale málokdo ho umí takhle optimisticky přijmout. Pokud ano, má už z poloviny vyhráno nad všemi obavami a bolestmi. Moc děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...