Sekery
Ilustrační foto: pixabay.com

Sekery

16. 11. 2016

Navečer chtěli jsme uvidět lesy,

přivonět ke kůře, vydechnout lehce

- očím a uším však věřit se nechce:

sekery ve vzduchu tančí jak běsi!

 

Stáli jsme mlčky, za námi kdesi

zaúpěl pták a odlétl v dáli.

Sekery bleskly a pracovaly –

zelená nádhero, kde jsi?

 

Prošli jsme spáleným mořem

s velikým, velikým hořem,

sekerou poranění.

 

Bez šepotu zelených stromů

večerem došli jsme domů,

smutní a unavení.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Jano, Jaroslavo, Zuzano, díky za souznění. Karlovi musím přiznat, že vím, že se už lesy nekácí sekerou, dokonce jsem přišel na tu mýtinu, když už tam nikdo nebyl, ale to víte, básník...
Anna Čípová
Smutné, ale bohužel pravdivé.
Hana Rypáčková
Ono stačí, když vodáci upytlačí břízy na oheň.Berou to právě sekyrou...Hezká báseň ze života..A plná citu.
Jaroslava Handlová
Nezáleží na tom, jakým nástrojem se stromy likvidují, ale proč. Mám více špatných zkušeností, ale jedna je neodpustitelná: když jsme se natěšeně přijeli podívat na les, který byl matce navrácen v restituci, byl náhle vykácen, ačkoliv měsíc před tím tam ještě byly vzrostlé stromy. Pachatel neznámý. Přestože už je to víc jak 10 let, tak smutek a bezmocnost zůstává.
Karel Boháček
Kdepak sekery Čepelko - to jsi zaspal dobu , ale vystihl jsi to velmi dobře. Mně mrzí, že dřevo jde ponejvíc na export.
Alena Tollarová
Největší šok jsem snad zažila letos v Janských Lázních, když jsem místo nádherného lesa plného hub našla nepřístupný prales s hromadami větví a žalující pařezy.
ivana kosťunová
Také bývám smutná a unavená, když vidím, jak se kácí strom, který třeba padesát let rostl a sílil, a najednou třeba jenom někomu překážel.
Zuzana Pivcová
Je obdivuhodné, že takovouto situaci dokážete tak intenzivně nejen prožívat, ale i vložit do veršů.
Jana Šenbergerová
Také je mi smutno, když vidím, jak u nás řádí nejen kůrovec, ale i dřevorubci. Pro mě velmi aktuální a hezky zpracované téma.
Květoslava HOUDKOVÁ
Ano - bývala výzva "Šetřme naše lesy" - dnes na tu spoustu papírových nesmyslů se spotřebuje dřeva mnoho - lesy mizí a nesmějí ani zašumět !!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...