Sněžení
Ilustrační foto: pixabay.com

Sněžení

14. 11. 2016

Bílé mušky přiletěly,
snášejí se na kraj celý.
Vzduchem lehce nadnášeny,
všechny míří ladně k zemi.
Než-li se k ní dostanou,
mnohé jinde přistanou.
Krouží kolem komínů
a na střechy usedají,
jiné jako vrabčáci
do větvoví nalétají.
Ty, co na zem polehají,
jak peřinky vypadají.
Slunce nemusí je hřát,
mráz je jejich kamarád.
Všude kolem víří
chladné bílé chmýří.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Bílý sníh je krásný a romantický - k sněhovým vločkám si vybavuji vánoce, sáňky a zimní radosti.
Jarmila Komberec Jakubcová
velmi hezké
Jaroslava Handlová
Jak radostně se nechá ta bílá krása zveršovat. Hezké!
Alena Tollarová
Miluju ten pohled na bílé mušky, když přilétají. Letos jsem jejich první přílet zaspala, ale doufám, že nám ještě nějakou tu peřinku natřesou.
Eva Balúchová
Hezky jsi to zveršovala Jani.Taky miluji chumelení,raduji se z něho jak malé dítě. Hani R.,u nás je to s koulovačkou stejně.
Marie Novotná
Jé,to je krásné.Fotka,sníh a poesie.
Hana Rypáčková
Moc hezké..Já se vždy těším, první letošní sníh jsem si užívala s kloučkem, sněhulák a koulovačka. Dali jsme si boj v parku .Ale maminky se zeptal:"Můžu na tebe taky hodit?" Tak já stařena jsem jiná sorta...
Libor Farský
Líbí !!!
Jitka Chodorová
Jo, vypadá to, že nás první sníh docela těší, i když přináší dost nepříjemností, ta poezie tam je, povedlo se ti to Jano pěkně tu radost vyjádřit.
Zuzana Pivcová
To je velmi poetická obrazná básnička, škoda, že sněžení v Praze má většinou jiný ráz. A dnes to za oknem vypadá na barevný podzim.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.