Tatínek a boty

Tatínek a boty

11. 8. 2012

Můj tatínek byl zlatý člověk, kterého jsem velmi milovala. Měl velikou vášeň, rád spal. Také měl velikou nechuť a to bylo nakupování jakéhokoliv druhu....

Končily prázdniny, maminka měla odpolední směnu, prodejna s obuví dostala zboží a otevírala až odpoledne. Tudíž bylo jasné, že nové botky do školy s námi musí jít koupit tatínek, což ho viditelně vůbec nepotěšilo. Ještě předesílám, že dědeček byl švec a proto tatínek uznával jen pořádné a pevné boty, žádné módní výstřelky nás nebyly hodny.

Bylo zaveleno: "holky, oblečte se a jdeme ". Vyrazili jsme z domu, ale byli jsme podivná sestava. Vpředu rázně kráčel tatínek, ne ve zcela optimální náladě, za ním několik kroků šla vzlykající starší sestra, které bylo předem jasné, jaké boty dostane a já poletovala všude kolem, rychlostí blesku. To moje běhání sem a tam mělo vážný důvod. Jako správná 9-ti letá slečna jsem se před cestou "vypěknila" a řádně se polila sovětskou voňavkou, zvanou "duchy", která se záhadně u nás doma objevila. Že jsem to přehnala, to mi bylo jasné, proto jsem se držela co nejdále od tatínka v naději, že to cestou nějak vyvane, což se nestalo. Naopak, v uzavřeném prostoru prodejny jsem "voněla" do všech světových stran a od tak již naštvaného tatínka jsem obdržela pohlavek...

Přidala jsem se k sestře. Také jsem plakala. Boty nám tatínek koupil dle své volby, pevné, s kulatou špičkou a ošklivé. Zda jsme je i v prodejně zkoušeli, to už nevím, za to vím, že pohlavek jsem od milovaného tatínka obdržela ještě jeden, doma se muselo tričko hned namočit, já s ním a myslím, že jsem ještě dlouho i po důkladné očistě těla "voněla".

Zachránila nás maminka, která druhý den vzala boty do prodejny vyměnit a domů nám přinesla k naší veliké radosti a tatínkově nelibosti nádherné a v té době velmi moderní "pilky", čímž nám zachránila před spolužáky čest a pověst. A tatínek již nikdy nic s námi nakupovat nebyl, ale celý zbytek života vzpomínal vždy s velkým smíchem, jak jsme kupovali boty.

 

Z archivu - náš portál obsahuje cca 2500 čtenářských příspěvků,  nejrůznějších příběhů ze života, vzpomínek, ale i cestovatelských tipů, rad či gastronomických receptů. Připomeňme si vybrané příspěvky, které obohatily tento portál. Patří k nim i tento, který jste si právě přečetli.
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Článek se mně moc líbil.Vzpomněla jsem i jak v mém mládí jsem ráda nosila šedé galošky, ve kterých byly ukryty bačkůrky a kdo z dětí je neměl tomu se ostatní vysmívaly.
Elena Valeriánová
Taky jsem měla kdysi pilky a klidně bych je nosila zase. Hezká vzpomínka.
Alena Vávrová
Hezké!! Také jsem nikdy neměla to, co "frčelo" - buď vůbec, nebo se značným zpožděním. Na "pilky" jsem si vydělala na prázdninové brigádě. A neměly ani požadovanou barvu. Pamatuji si je dodnes - byly takové spíš okrové barvy a já potřebovala béžové...:-) A tak to bylo s bílými kozačkami, krasobruslařskými botami, gondolkami, i tzv. kaliopkami...
Hana Rypáčková
Hodně jsem oplakala boty G, když už holky nosily špiaté.Pak jsem ty pilky taky dostala a teď se ráda vracím k těm Géčkám....Nevím, proč si lodičky na úzkém podpatku stále schovávám...
Lidmila Nejedlá
Hezký úsměvný příběh, paní Jarmilo.
Jarmila Peerová
Děkuji,těší mě,že jsem ve Vás Růženko vyvolala vzpomínku na dětství.Věřím,že dnes už je vše odpuštěno....
Růžena Antlová
Pěkné počteníčko článeček mě pobavil a také jsem si vzpomněla na boty které jsem jako dítě musela pro pobavení spolužáků nosit hnědé kotníkové na šněrování o dvě čísla větší ( noha přeci doroste ) které byly nezničitelné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...