Vánoční mumraj, vánoční šílenství a já.
Ilustrační foto: pixabay.com

Vánoční mumraj, vánoční šílenství a já.

22. 12. 2016

Tak je to tu. Rok s rokem se sešel, a to malé prťavé, svůdně oblečeno do bílé halenky, slyšící na jméno Ježíšek, a doba, jež se nazývá vánoce, jsou za dveřmi. V posteli večer se dostávám ve spaní do rotace nad nočním přemýšlením na téma Helenka a dárečky pro ni. Říká se, co nenajdeš a nevíš, najdeš na netu. Ale kromě úchvatných reklam na ty nejlepší půjčky, leasingy a hitu EEP žádný slušný tip na dárek.

Po dlouhé úvaze a stání před zrcadlem jsem se loučil se životem a sám se sebou, neb kolega z práce mi dal úchvatnou radu, projít se jen tak obchodním centrem a ono mě něco praští přes nos. Myslel jsem na to celou noc. Po tom všem, co jsem slyšel v práci od kolegů a kolegyň, kteří přežili to šílenství v obchodech, jsem stál u toho zrcadla a dumal, jak to navléci, aby Helča neměla podezření z toho, kam jdu bez ní. No, a jelikož mě hodně lidí zná, že k humoru nemám daleko, tak jsem jí navrhl, že se podívám do obchoďáku, kde mají ty smrčky načančané vánočně, hraje hudba, pod smrčky jsou i hezky zabaleny dárečky, a možná nějaký je určen pro mě. Aby ten chlapský nápad byl podložen drsnou realitou, navrhl jsem, že když tam budu, tak něco koupím domů, co v kuchyni chybí.

Těch pár věciček mě nezabije. Dostal jsem pusu, Helenka si sedla ke stolu, vzala blok a začala psát. Mezitím jsem se oblékl, načančal se, kdybych potkal ježíška, ať se nelekne, ale Helča pořád kmitala po kuchyni a dělala generální inventuru po šuplikách, špajzu, mrazáku, ledničce, a pečlivě cosi zapisovala. Mně to nevadilo, ale když byla na stránce 259, stopnul jsem to, že na kamion nemám řidičák. Takže se vše smrsklo na 8 položek, a hurá, nasedl jsem do auta a jel do obchodního centra. Byla sobota, a tak jsem po 50 minutách hopsání, troubení kolem dohopsal k obchodnímu centru. Tam všem bylo k vánocům umožněno vykonat okružní jízdu kolem centra po parkovišti a ne jednou, v soutěži o místo k zaparkování. Po 7. okruhu jsem na jedno narazil a zaparkoval.

Následovala další okružní cesta po parkovišti. Nikde nebyly nákupní košíky. Lidi, co nakoupili a šli k autu, měli tu čest, že k nim byl vždy přidělen čestný doprovod k vozu, lidí, kteří též jako já slídili po košíku, vyčkali, až se nákup přemístí do vozu, a čapli prázdný košík a hurá do centra. Tak jsem je napodobil. Postarší dáma si myslela, že ji chci přepadnout, ale po slovech, že ji vyprovodím k vozu, pomohu naložit nákup a vezmu si košík, souhlasila. Poděkoval jsem, pomohl s vykládkou, a dal jí na rozloučenou 10 Kč. Paní se usmála, vytáhla dlouhý seznam koupených věcí od pokladny a řekla: Když je ten ježíšek a vánoce, proplatit by to nešlo? Smáli jsme se hezky dlouho a popřáli si vše nej.

No, zkrátím to. Lidí jak much, předjížděli mne zprava zleva, bourali do mě, uličky ucpány stojícím davem, a o přednosti jízdy s košíkem a pravidlu pravé ruky nemluvě. 4x jsem zabloudil mezi regály, neb byla provedena přestavba, a konečně jsem u auta předal košík českému Ukrajinci a dojel domů.

Ale zase se vrátím k tomu, co jsem psal na začátku. Ten můj humor. Vytiskl jsem si totiž ten seznam od Helenky, napsal pod něj dodatek a nechal si to potvrdit. U recepce na mě koukali jak na … ale pak si to dáma přečetla a chechtali se všichni za pultem. Prý mám chodit častěji. Ale vždyť tam je vše po pravdě napsáno. Nebo snad ne?  Jo a otázka dne. Už pro mne máte dáreček? Napište a já se 24.12 zastavím. Drzý chlap, co?

 

Můj příběh nákupy vánoční dárky
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Romčo, mě by nikdo v tom předvánočním mumraji do obchodu nedostala už vůbec ne do nákupního centra. To raději nebudu jíst....
Ilona Erika Kolář
Mám profesionální deformaci. Jak vidím davy lidí, prchám :)
Zuzana Pivcová
Romčo, já sama také bytostně nesnáším nakupování podobné davovému šílenství. To bych raději nejedla. Muži, kteří si nelibují v prohlížení a nakupování (a to si nejspíš libuje jen pár atypických jedinců), musí být vyřízeni. Jsi hrdina. Vím, že celé líčení je trošku nadsazené, ale základ je reálný. :-D
Hana Rypáčková
Říkáme mužskému vykonavateli nákupu Fáfa Morávek. Bohužel to jsem už jen já.
ivana kosťunová
Romane, pobaviljste mě stejně jako prodavačky, ale myslím, že kdyby Helenka sepsala seznam svých zásluh o vánoční pohodu, na tak malý papírek by se to nevešlo. A taky nevím, kdo by jí to podepsal. Já tedy ano, a myslím, že ženy na tomto portálu taktéž "))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.