Černá a bílá
Ilustrační foto: pixabay.com

Černá a bílá

27. 12. 2016

Černá a bílá stále se střídá,

černou a bílou vlastní silou ovládám.

Černou a bílou, ty barvy ráda mám.

Ve světě se ztrácím,

a když sama k sobě se vracím,

bílou postrádám, černou hluboce vnímám,

a s ní někdy splývám.

A pak se mi jasně před očima

duha zjevuje.

Černá a bílá se ztrácí,

a tak se vracím zase k duze,

tuze krásné duze, sílící,

duze, vonící láskou pravou.

Černá a bílá stále se střídá dál...

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Líbí se mi, jak vnímáte barvy. Mám ráda všechny barvy, i tu šedou, která má mezi ostatními své nezastupitelné místo. Vytváří předěl mezi černou a bílou, Je vlastní většině skal, kamenů a kamínků, nabádá ke kompromisům. Našla jsem dokonce i tento zajímavý postřeh: "Podle nejnovějších poznatků bylo prokázáno, že šedá barva nevybízí k lenosti a nesnižuje aktivitu člověka, ale probouzí k tvořivosti a novým nápadům."
Hana Rypáčková
Nic není jen černé a bílé... Ve fotografii černobílé je každý odstín šedi důležitý...
Lidmila Nejedlá
Ano, Květo, ať je život černý, bílý nebo barevný, hlavně ne šedivý!
Zuzana Pivcová
I když se říká, že nic není černobílé, každá z barev má své místo, svou energii, černá není jen smutek a bílá jen nevinnost. Každá má svůj čas a Vy to dokonale vnímáte. Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.