Zima
Ilustrační foto: pixabay.com

Zima

16. 1. 2017

Ztemnělo nebe zimním chladem

do vesničky zavál stín a mráz.

Opřel se u chalup i u kovárny staré

zalezl i vrabcům na pavlač.

Vesničko milá, jak smutně vypadáš.

Průhledná jsi prokřehlými keři, jak nikdy nebylas.

 

Básnička z mé puberty, rok 1960.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Evi M., taky pěkná básnička :-)
Lenka Hudečková
Krásná básnička...i po letech je aktuální :-)
Elena Valeriánová
Krásná puberta.
Dana Kolářová
Však po zimě přišlo jaro zas a vesnička milá teplem omámila nás...
Jana Šenbergerová
Moc pěkné. Na své začátky se nepamatuji a "důkazní materiál" zmizel bůhví kam.
Eva Mužíková
LIDMILO, hezky Tě ta puberta ovlivnila, milá básnička. Něco z mojí tvorby, pro děti ve školce / asi 14 !et/ ..Sedi rozcuchany vrabec za komínem na střeše, volá na něj kočka Micka, že mu peří učeše. VRABČE, vrabče, nebuď hloupý, kočkám vrabci nevěří, kočka Micka není holič, snědla by tě k večeři!!...
Hana Rypáčková
To je moc hezké a inspirativní. Pamatuji si své úplně první pokusy v šesti letech. Taky se hodí do současnosti: "Pan vlček se prochází, chodí se mu s nesnází. Bolí nohy, bolí hlava , je to chřipka, ale pravá!!" Nevím, jestli jsem tehdy stonala, stonala jsem často.
Zuzana Pivcová
Je to moc hezké. A já jsem se ve svých 15 letech pokoušela o první milostnou báseň. :-)))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.